OnePlus Buds Pro: robi się coraz ciekawiej na rynku True Wireless!

Słuchawki True Wireless stały się od jakiegoś czasu chodliwym towarem, a szczególnie modele z ANC pojawiają się jak grzyby po deszczu. To właśnie redukcja hałasów jest ostatnio na topie u producentów, którzy celują w urządzenia zmniejszające odgłosy otoczenia nawet o 40 dB! I mówimy tu nie o topowych konstrukcjach, ale rozwiązaniach ze średniej półki cenowej. Przykład dał choćby Wyze Buds Pro, za 60$ oferujący dokładnie taką moc ANC. Ale w kolejce czeka już OnePlus Buds Pro, który ma zdobyć fanów dobrych brzmień i ciekawych rozwiązań!

OnePlus Buds Pro: potężna bateria, otwarty kodek LHDC i wygląd, który już się nam nieco opatrzył

OnePlus Buds Pro / fot. OnePlus

O Budsach ze stajni OnePlus wypada zacząć mówić od … baterii. To właśnie jej moc będzie wabikiem dla tych klientów, którzy na pierwszym planie stawiają dużą autonomię urządzenia, a OnePlus ma się tu czym pochwalić. Otóż same „pąki” podczas odtwarzania muzyki z głośnością 50% i z wykorzystaniem kodeka AAC są w stanie grać nawet przez 7 godzin, ale uwaga, są to dane nie uwzględniające działania ANC!

Biorąc pod uwagę, że łączny czas pracy z podładowywaniem w etui bez ANC wynosi do 38 h, a z nim do 28 h, prawdopodobny czas pracy samych słuchawek w trybie redukcji hałasu otoczenia wyniesie około 5 h – to i tak dobry wynik.

Słuchawki chwalą się dużą mocą ANC, potrafiącego zredukować hałas nawet o 40 dB. Nie zapomniano o jakości rozmów telefonicznych – dbają o nie algorytmy redukcji szumów wspierane przez sztuczną inteligencję i trzy mikrofony ENC.

Za brzmienie odpowiada 11 mm przetwornik, wspierany przez LHDC i AAC oraz możliwość spersonalizowania brzmienia dzięki 10 preinstalowanym ustawieniom equalizera w aplikacji. Fajnym dodatkiem (tu Jabra poczuje oddech konkurencji na plecach!) jest Zen Mode Air, zapewniający 5 opcji relaksujących szumów, które pozwolą nam zasnąć, wyciszyć się czy po prostu skupić na pracy.

OnePlus Buds Pro / fot. OnePlus

Co ciekawe, OnePlus może przynieść świetną wiadomość dla fanów topowych słuchawek Oppo (sprawdź test Oppo Enco X)!

Przypomnę tylko, że Enco X to kapitalne słuchawki TWS o brzmieniu wykraczającym poza to, do czego przyzwyczaiły nas tego typu słuchawki (brawa dla Dynaudio!), których główną wadą jest obsługa gęstego kodeka LHDC jedynie ze smartfonem Oppo! Ale skoro OnePlus ma działać z urządzeniami innych producentów, a niedawno połączył się on z Oppo, to można mieć nadzieję, że to ograniczenie zostanie zdjęte 🙂

W kwestii kodeków oddajmy na chwilę głos producentowi:

Dostępne jedynie na urządzeniach z systemem Android kompatybilnymi z kodekiem LHDC. Spośród modeli telefonów OnePlus funkcja ta ogranicza się do OnePlus 9 Pro/9, urządzeń, które mają otrzymać aktualizację do następnej wersji OxygenOS w 2021 roku poprzez OTA oraz kolejnych smartfonów pojawiających się na rynku. Urządzenia Nord nie będą obsługiwać LHDC.

Na stronie producenta wyceniono je na 679 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE