Sharp Plasmacluster nie tylko oczyści powietrze, ale też poprawi koncentrację. Że co?!

Sharp Plasmacluster to jedno z tych urządzeń, które łączą ciekawe funkcje i robią to w pionierski sposób – bo o ile oczyszczaczy powietrza na rynku jest całkiem sporo (tu sprawdzisz recenzję Samsung AX32BG3100GGEU, któremu niestraszne cygarowe wyziewy), to modeli wyposażonych w emiter jednocześnie wypuszczanych jonów dodatnich i ujemnych raczej nie uświadczycie.

Najciekawsze w tym bajerze jest to, że Sharp właśnie podzielił się nowiną prosto z Japonii, gdzie badania potwierdziły istotny wpływ technologii Plasmacluster na naszą koncentrację dzięki wzrostowi przepływu krwi w mózgu!

Odpalam oczyszczacz powietrza, a ten nie tylko pozwala lepiej oddychać, ale też zwiększa moją efektywność? Wchodzę w to!

Jak badano Sharp Plasmacluster i na co wskazują wyniki?

Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe
Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe

Dzięki badaniom wykorzystującym pomiary fal mózgowych firma Sharp wykazała, że technologia Plasmacluster przyczynia się do:

  • zwiększenia wydajności pracy i utrzymania koncentracji osób pracujących w pomieszczeniach lub prowadzących samochód,
  • poprawy efektywności ćwiczeń, wydajności treningu i wyników w e-sporcie.

Brzmi nieźle, prawda? Marka postanowiła sprawdzić wpływ jonów dodatnich i ujemnych na mózg człowieka i wykorzystano urządzenia do pomiaru zmian w mózgowym przepływie krwi i porównano wyniki gdy badani nie byli/byli eksponowani na jony Plasmacluster. Okazało się, że po wystawieniu grupy na działanie technologii Sharpa zaobserwowano zwiększoną aktywację mózgu. 

Samo badanie miało prosty przebieg:

  • na każdego badanego (łącznie 24 osoby w wieku 19-22 lata) założono urządzenie do pomiaru pracy mózgu NIRS.
  • badani oglądali kolorowe obrazy podczas każdego warunku testowego, a urządzenia testowe były zatrzymywane po ustalonym okresie czasu.
  • sprawdzano i porównywano zmiany w przepływie krwi w mózgu dla poszczególnych warunków testowych.
Sharp Plasmacluster
Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe

W efekcie eksperymentu potwierdzono wzrost przepływu krwi w mózgu, w którym stężenie utlenowanej hemoglobiny wzrastało, a stężenie nieutlenowanej hemoglobiny zmniejszało się w warunkach, gdy jony Plasmacluster były aktywne.

Wygląda na to, że przed nami jeszcze sporo ciekawostek dotyczących tej technologii, bo jak podkreśla autor badań, dr Goichi Hagiwara, adiunkt z Uniwersytetu Kyushu Sangyo, to dopiero początek poznawania skutków jednoczesnego działania jonów dodatnich i ujemnych na człowieka – dotąd skupiano się bowiem na analizowaniu wpływu pojedynczego czynnika.

Szukasz niedrogiego telewizora 65 cali i chcesz, żeby miał japońskie korzenie? Sprawdź naszą opinie o Sharp 65EQ7EA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE