Plasmacluster: brzmi jak nazwa giwery z Fallouta, a to broń, ale na … wirusy!

Sharp Consumer Electronics stawia tej zimy na czyste powietrze. Dzięki technologii Plasmacluster oczyszczacze powietrza marki mogą zredukować cząsteczki wirusa SARS-CoV-2 o 99,3% w ciągu 15 minut, co zostało niedawno potwierdzone w badaniu przeprowadzonym przez amerykańskich nauko … tfu! Uniwersytet Columbia!

Sharp Plasmacluster: oczyszczaczem powietrza w grypę i inne wirusy!

Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe
Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe

Jakie czasy, takie technologie i znów możemy liczyć na wsparcie nowoczesnych rozwiązań w przypadku zagrożeń płynących ze świata zewnętrznego. Choć za wirusy być może rzeczywiście odpowiadają niedogotowane nietoperze, a za zanieczyszczenia krowie gazy, to i tak nie możemy czuć się zbyt bezpiecznie – zwłaszcza w centrach wielkich miast.

Wracając do Plasmacluster: jest to autorska technologia Sharpa, która powstała w 2000 roku i od tego czasu jest ustawicznie rozwijana. Plasmacluster znacząco redukuje unoszące się w powietrzu wirusy, bakterie, grzyby i alergeny, dzięki czemu system Sharp Air Care może realnie pomóc swoim użytkownikom (nie tylko) w sezonie grypowym.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że producent przytacza konkretne badania, potwierdzające skuteczność oczyszczacza w walce z koronowanym królem wirusów całego świata, który ostatnio się przyczaił i tylko czeka na dogodny moment, żeby przypomnieć o zasadzie DDM.

Szukasz innych ciekawych oczyszczaczy powietrza? Sprawdź niezwykły Dyson Purifier Cool Formaldehyde!

Otóż Sharp jako pierwsza na świecie firma wykazała, że działanie koronawirusa (SARS-CoV-2) może zostać zredukowane o ponad 99,3% po poddaniu go działaniu jonów Plasmacluster przez zaledwie 15 minut (badania wykonane w Columbia University Irving Medical Center).

Jak działa Sharp Plasmacluster?

Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe
Sharp Plasmacluster / fot. mat. prasowe

W ramach procesu oczyszczania technologia Plasmacluster generuje i emituje dodatnie jony wodoru i ujemne jony tlenu – tak jak te występujące w naturze.

Jony te następnie przyciągają cząsteczki wody w powietrzu, tworząc stabilne jony klastrowe. Te szybko zmieniają się w rodniki OH, co umożliwia im rozkładanie białka niepożądanych substancji, takich jak wirusy i bakterie, dezaktywując je.

Według producenta oczyszczacze mogą pochwalić się też sukcesami w:

  • łagodzeniu objawów astmy,
  • pozytywnym wpływie na zdrowie skóry i włosów,
  • usuwaniem zapachów i ładunków elektrostatycznych,
  • zmniejszenie suchości w pomieszczeniach i zanieczyszczenia powietrza,
  • walce ze smogiem.

O jakich modelach mówimy? Będzie to już na przykład najtańszy z całej rodziny Sharp UA-HD40E-L, za który zapłacimy obecnie około 1500 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE