Robot z mopowaniem Eufy Robovac X8 Hybrid 400 zł taniej!

Eufy Robovac X8 Hybrid doczekał się świetnej promocji w sklepie Komputronik – w końcu, bo kiedy urządzenie gościło na naszych łamach (sprawdź test Eufy Robovac X8 Hybrid), na oficjalnej stronie producenta było wycenione na 2500 zł i już wiecie, dlaczego marudziliśmy na koszty zakupu.

Dziś w Komputronik ruszyła promocja, w ramach której za tego robota zapłacimy dokładnie 1 599 zł i jest to najniższa cena, jaką udało mi się znaleźć w necie! Rzućmy okiem, kto powinien być zadowolony z tego urządzenia i jakie są jego główne zalety i wady.

Eufy Robovac X8 Hybrid wygląda świetnie, a do tego jest naprawdę sprytny i potrafi mopować!

Eufy Robovac X8 Hybrid / fot. OffTech
Eufy Robovac X8 Hybrid / fot. OffTech

Eufy to submarka Ankera (tak, tego samego, który opracował świetnie brzmiące SoundCore Life Q35), więc nie musicie obawiać się jakości jej sprzętów. Na pewno trzeba już na wstępie powiedzieć jedno: Robovac X8 Hybrid to jedne z najbardziej solidnych urządzeń z tej kategorii, jakie znajdziecie na rynku i niech nie zwiedzie Was połyskująca tafla góry Eufiego, która w rzeczywistości jest mocnym szkłem hartowanym.

Robot może pochwalić się dobrą baterią (5200 mAh, czas pracy do 3 h) i wysoką mocą generowaną przez podwójne turbiny (2000 Pa x2). Taka kombinacja świetnie sprawdza się na co dzień i odkurzacz łączy dobry czas pracy ze zdolnością sprzątania każdej powierzchni.

Słowo „każdej” nie jest tu bynajmniej użyte na wyrost, bo Eufy sam dostosowuje siłę ssania do tego, po czym jedzie (w praktyce bez problemu radzi sobie z dywanami o grubym i wysokim włosiu, choć moc jest okupiona wyższym hałasem), a do tego posiada specjalną nakładkę mopującą, która odświeży twarde podłogi.

Eufy Robovac X8 Hybrid / fot. OffTech
Eufy Robovac X8 Hybrid / fot. OffTech

Oczywiście samo sprzątanie jest naprawdę inteligentne i robot nie wyczynia dziwnych i pozbawionych sensu tańców. Na uwagę zasługuje aplikacja, pozwalająca stawiać wirtualne ściany, wskazać konkretne pomieszczenie do sprzątnięcia czy nawet zaznaczyć niewielki skrawek podłogi, którym urządzenie ma się zająć.

Trzeba pochwalić robota za bezproblemowe wjeżdżanie na wysokie dywany, dobre mapowanie przestrzeni, świetne omijanie przeszkód, wysoką moc i duży pojemnik na brud, w którym dodatkowo wszystko jest fajnie sprasowane, przez co zajmuje mniej miejsca.

Oczywiście Eufy nie jest bez wad: co jakiś czas będziecie musieli zdjąć włosie z jego szczotki, a mopowanie działa na zasadzie grawitacyjnej (nie ma tam żadnej mechanicznej dyszy) i jest za słabe na mocno pobrudzone, pozasychane podłogi.

Czy w cenie z promocji z Komputronika można przymknąć na to oko? Moim zdaniem jak najbardziej tak!

Pełny test Eufy Robovac X8 Hybrid znajdziecie na poniższym filmiku:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE