Marshall Middleton: jest MOC! Niemal 2 kg i 60 W w głośniku Bluetooth!

Marshall Middleton to kolejny głośnik bezprzewodowy od kultowej w kręgu muzyków i rockersów marki, która od dekad może pochwalić się designem rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka i potężnym, lekko ocieplonym brzmieniem!

Najnowsze urządzenie Marshalla wygląda jak marzenie: 60 W mocy zamkniętych w 1,8 kg postaci dawno nie było tak atrakcyjnie podane!

Marshall Middleton ma 4 głośniki, pasywne radiatory i mocarną baterię, a do tego fani rocka kupują go oczami!

Marshall Middleton / fot. Marshall
Marshall Middleton / fot. Marshall

W przeciwieństwie do maleńkich, przenośnych i niedrogich głośników Bluetooth, takich jak większość urządzeń Tronsmarta (zobacz test Tronsmart Trip), Marshall Middleton jest zawodnikiem – dosłownie i w przenośni – klasy ciężkiej!

Na wstępie warto dodać ciekawostkę, że producent określa ten model mianem najgłośniejszego urządzenia w swojej klasie i wszystko wskazuj na to, że może tu być coś na rzeczy, bo mimo relatywnie niewielkich rozmiarów (109 x 230 x 95 mm) głośnik waży aż 1,8 kg, a jego łączna moc to 60 W.

Za brzmienie odpowiadają dwa przetworniki niskotonowe i dwa wysokotonowe – te sekcje napędzane są przez odrębne wzmacniacze – wspierane przez dwa pasywne radiatory. Całość posiada pasmo przenoszenia na poziomie 50 Hz – 20 000 Hz i pozwala dopasować brzmienie za pomocą analogowego sterowania, umieszczonego na górze Middleton (oczywiście znajdziemy tu także dedykowaną aplikację).

Na uwagę zasługuje bateria, pozwalająca nawet na 20 h pracy na jednym ładowaniu. Urządzenie obsługuje także szybkie ładowanie (20 minut zapewnia 2 godziny odtwarzania) oraz wodoodporność na poziomie IP67. Do sterowania głośnikiem użyjemy słynnego Marshalowskiego wielofunkcyjnego pokrętła (odtwarzanie/pauza, pomijanie utworów, regulacja głośności, włączanie/wyłączanie), na obudowie nie zabrakło także wejścia minijack.

Marshall Middleton / fot. Marshall
Marshall Middleton / fot. Marshall

Podoba mi się to, że Marshall jako jeden z nielicznych „markowych” producentów podaje zastosowane kodeki i już na starcie wiemy, że urządzenie obsługuje SBC, a sama transmisja jest prowadzona po Bluetooth 5.1 – za bardzo nie ma się tu czym chwalić, ale w przypadku głośników tego typu nie jest źle.

Znajdziemy tu technologię True Stereophonic (funkcja mająca zapewniać dobre brzmienie niezależnie od naszej pozycji wobec głośnika), możliwość połączenia wielu egzemplarzy Middleton w jeden system, a do budowy urządzenia wykorzystano materiały pochodzące w 55% z recyclingu.

Na stronie producenta za Marshall Middleton zapłacimy 299 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE