3w1: wentylator, oczyszczacz powietrza, temat do rozmowy – oto Dyson Purifier Cool Formaldehyde!

Dyson Purifier Cool Formaldehyde to jedno z tych urządzeń, których funkcji możesz nie do końca ogarniać, ale zwyczajnie zaczynasz zastanawiać się, gdzie by je ustawić w salonie!

A mówiąc serio – już dawno nie miałem do czynienia z tak dopracowanym gadżetem, łączącym kilka praktycznych zastosowań z wyglądem rodem ze śniadania u Tiffanego.

Dyson Purifier Cool Formaldehyde, czyli walka z wysoką temperaturą, wilgotnością i … formaldehydem!

Dyson Purifier Cool Formaldehyde / fot. Dyson

No cóż – nawet, jeśli jesteśmy dość sceptyczni wobec globalnego ocieplenia, to i tak większość z nas odczuwa je na własnej skórze przynajmniej w naszym kraju.

Nie dziwi więc, że coraz więcej marek rozpoznaje nisze, jakie warto zagospodarować, a w tym przypadku będzie to oczyszczanie powietrza i jego chłodzenie w przestrzeni mieszkalnej.

Taka idea brzmi zaskakująco sensownie, a kiedy bierze się za nią słynny producent z segmentu premium, można być pewnym, że nie zabraknie tam ciekawych rozwiązań!

Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09 to urządzenie łączące funkcję oczyszczacza powietrza z funkcją wentylatora – i gdyby chodziło tylko o walory czysto użytkowe, to ten model mógłby przejść niespecjalnie zauważony.

Ale nie wiem, czy znajdziecie wiele osób, które na widok Purifier Cool nie spojrzą na niego z ciekawością i to jest wartość dodatkowa, której nie sposób przemilczeć, bo poza funkcjonalną maszyną otrzymujemy oryginalną ozdobę salonu.

Dyson chroni nas m.in. przed:

 • pyłami PM2,5,
 • lotnymi związkami organicznymi,
 • formaldehydem.

Zastosowano tu technologię Dyson Air Multiplier, mającą chłodzić i jednocześnie rozprowadzać oczyszczone powietrze w całym pomieszczeniu. Warto podkreślić, że w najnowszych oczyszczaczach Dysona nie tylko filtr spełnia normę HEPA 13, ale również całe urządzenie, które radzi sobie z 99,95% cząsteczek o wielkości 0,1 mikrona, takimi jak:

 • alergeny,
 • bakterie,
 • pyłki,
 • zarodniki pleśni.

OK, możliwości walki z pyłami czy bakteriami już znamy, ale czy ochrona przez formaldehydem to nie przesada? Oddajmy głos ekspertom z Dysona!

Skąd w naszych mieszkaniach formaldehyd?!

Dyson Purifier Cool Formaldehyde / fot. Dyson

Formaldehyd jest bezbarwnym gazem uwalnianym przez meble i produkty drewniane, które są wykonane z żywicy na jego bazie.

Są to przede wszystkim materiały takie jak:

 • sklejka i płyty pilśniowe,
 • materiały izolacyjne,
 • farby, tapety, lakiery,
 • środki czystości.

Formaldehyd jest 500 razy mniejszy niż cząstki o wielkości 0,1 mikrona, dlatego jest szczególnie trudny do wychwycenia. Gdy nie jest usuwany, jesteśmy narażeni na uwalnianie się unoszących się w powietrzu substancji chemicznych.

I w tym momencie, cały w bieli i złocie, wkracza Dyson Purifier Cool Formaldehyde TP09! To urządzenie wyposażono w technologię półprzewodnikowego wykrywania, wyłapującą zanieczyszczające substancje.

Garść technikaliów: zastosowany autorski filtr selektywnego katalitycznego utleniania (SCO) niszczy formaldehyd na poziomie molekularnym, rozbijając gaz na niewielkie ilości wody i CO2.

Na koniec najlepsze: filtr samoistnie się oczyszcza przy udziale tlenu z atmosfery, dzięki czemu nie musi być wymieniany!

A może „zwykły” oczyszczacz? Sprawdź:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE