Dizo Watch D Pro: tak powinny wyglądać tanie smartwatche?

Dizo Watch D Pro to przedstawiciel niedrogich inteligentnych zegarków, którym bliżej raczej do smartbandów, niż smartwatchy (tu znajdziesz poradnik jaki smartband?), ale w przeciwieństwie do słabszych urządzeń może pochwalić się całkiem sporą liczbą pozytywów – i nie mam na myśli wyłącznie pochodzenia od realme!

Dizo Watch D Pro może być ciekawym zegarkiem, o ile jego cena po przewalutowaniu nie przekroczy „zwykłego” realme!

Dizo Watch D Pro / fot. Dizo

Jeśli nazwa urządzenia, o którym piszemy, wydaje się Wam dziwnie znajoma, to oczywiście macie rację! Już jakiś czas temu pisaliśmy o standardowej wersji Dizo Watch D, będącej jednym z przykładów smartbanda, jaki dobrze wygląda na zewnątrz, ale nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

Wersję Pro producent ujawnił na Twitterze i wygląda na to, że mamy tu do czynienia z ciekawszym modelem, stanowiącym ważny krok w rozwoju marki. Otóż tym, co rzuca się w oczy, jest zastosowanie po raz pierwszy własnego systemu operacyjnego Dizo i również autorskiego procesora – to mocny sygnał, że marka zamierza się rozwijać i walczyć o swoje miejsce na rynku za pomocą własnych rozwiązań.

To istotne, bo jeśli rzeczywiście tak będzie, to nie zdziwię się, jak całkiem niedługo Dizo rozgości się także na polskim rynku, a wtedy na tanie opaski może paść ostry cień mgły.

Największym przegranym tego modelu wydaje się ekran, który najpewniej nie będzie AMOLEDem. A szkoda, bo już parametry 1.85 cala, 60 Hz odświeżania i 600 nitów jasności maksymalnej sprawia, że nawet „zwykły” LCD wygląda kusząco.

Dizo Watch D / fot. Dizo

Fajnym smaczkiem ma być opcja inteligentnego odczytywania spojrzenia, dzięki czemu zegarek wyświetli nam najważniejsze informacje zdrowotne po tym, jak na niego spojrzymy 🙂

Wśród podobnych ciekawostek warto wymienić inteligenty tryb nie przeszkadzaj (zegarek ma sam rozpoznać, kiedy śpimy, i wejść w tryb wyciszenia) oraz filtry do dostosowywania własnych obrazków na tło pulpitu.

Oficjalna premiera Dizo Watch D Pro ma mieć miejsce już 9 stycznia – sprawdzajcie oficjalny profil Dizo na Twitterze!

Jesteś ciekaw marki realme? Sprawdź naszą recenzję realme GT 2 Pro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE