Dizo Watch D od realme to tania opaska z wielkim ekranem!

Dizo Watch D to najnowsza propozycja z ekosystemu realme, która – o ile wejdzie do oficjalnej polskiej dystrybucji – wpadnie w oko fanom wielkich ekranów i designu premium w budżetowej cenie. Podobną taktykę obserwowaliśmy przy słuchawkach DIZO Buds Z, ale tam ładna obudowa skrywała naprawdę mizerne wnętrze.

Przy okazji nowego smartwatcha trzeba od razu dodać, że jeśli producent zastosuje ekran analogiczny do tego, jaki posiada również prostokątny Dizo Watch S, to nawet najbardziej oszczędni przemyślą zakup dwa razy!

Dizo Watch D nie kryje inspiracji Apple, ale wewnątrz to ciągle smartband

Dizo Watch D / fot. Dizo

Firmy, których docelowym rynkiem są kraje, jakie możemy szeroko określić mianem „wschodu”, mają często specyficzne podejście do designu.

W dziedzinie inteligentnych zegarków przejawia się to zamiłowaniem do kolorów złota i innych szlachetnych metali, dużymi ekranami i podobieństwem do najpopularniejszych marek segmentu premium. Jednocześnie te sprzęty ukrywają zwykle pod bogatym wyglądem bardzo przeciętną specyfikację, tłumaczącą, jak udało się zachować producentowi tak niskie ceny.

Takim przypadkiem może być Dizo Watch D, który z daleka wygląda jak bliski kuzyn Apple, natomiast kiedy przyjrzymy się mu bliżej, zaczynają wychodzić na jaw słabości urządzenia.

Dizo Watch D / fot. Dizo

Najciekawsze, że tutaj to, co jest największym atutem zegarka (czyli potężnych rozmiarów ekran o przekątnej 1.8 cala) może być jednocześnie jego największą wadą! Jeśli zastosowano tu analogiczny wyświetlacz jak w popularnym Dizo Watch S, to będzie to prosty TFT, którego nie uratuje nawet dość wysoka jasność (550 nitów).

Niestety, mam przeczucie, że nie znajdziemy tu AMOLEDa – Dizo na kilku renderach chwali się parametrami wyświetlacza, ale ani słowa nie poświęca technologii, w jakiej został wykonany.

Zegarek ma udostępniać do 150 tarcz (w tym część z edytowalnymi widżetami), monitorować kilkanaście dyscyplin sportowych, sen, tętno i poziom natlenienia krwi. Cenę urządzenia poznamy w dniu premiery – już 7.06 – jeśli jednak zamiast TFT znajdziemy tu AMOLED, to może być ciekawie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE