TCL pędzi jak kolej transsyberyjska: wysyp sprzętów na CES!

TCL to jedna z tych chińskich marek, które raz wprawione w ruch zdają się nabierać coraz większego rozpędu! Choć początkowo jej produkty kojarzyły się w naszym kraju głównie budżetowymi telewizorami, tak dziś TCL posiada w swoim portfolio chyba wszystkie istotne gałęzie elektroniki konsumenckiej.

I mogę powiedzieć tylko jedno – szkoda, że na razie wypad na CES pozostaje w sferze marzeń, bo stoisko firmy (o powierzchni 1600 m2!) w Las Vegas musi robić wrażenie.

TCL na CES 2023 stawia na telewizory, smartfony i oczyszczacze powietrza

TCL 40 R 5G / fot. TCL
TCL 40 R 5G / fot. TCL

Stoisko targowe TCL to okazja, by sprawdzić podczas interaktywnych i multimedialnych prezentacji „na żywo” gamę telewizorów MiniLED QLED wraz z nagradzanymi soundbarami. Istotne miejsce otrzymały także najnowsze smartfony TCL oraz rozszerzona rzeczywistość (AR) prezentowana dzięki multimedialnym okularom.

Po raz pierwszy na CES, będzie można dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu TCL w zrównoważony rozwój w strefie TCL Green.

Ekspozycja obejmuje największy, 98-calowy telewizor MiniLED: ekran XL pozwala na zastosowanie większej liczby diod w telewizorze, a dzięki 2 000 lokalnych stref przyciemniania uzyskany obraz ma wysoki kontrast i jasność na poziomie aż 2 000 nitów.

W strefie kina domowego zostaną również zaprezentowane 75- i 98-calowe telewizory QLED TCL klasy premium wyposażone w technologię quantum dot color, local dimming i zapewniające wysoki kontrast. Będzie można usłyszeć też dźwięk płynący z nagradzanych soundbarów TCL RAY-DANZ z Dolby Atmos.

TCL FreshIN / fot. TCL
TCL FreshIN / fot. TCL

W strefie poświęconej urządzeniom Smart Home możemy między innymi zobaczyć klimatyzatory serii FreshIN z autorską technologią FreshIN Plus, dzięki czemu obsługa urządzenia stała się jeszcze bardziej intuicyjna. Wbudowane czujniki analizują na bieżąco jakość powietrza, informując o tym użytkownika w czasie rzeczywistym. Wydajność klimatyzatora wynosi do 60 metrów sześciennych na godzinę.

Podczas targów CES odwiedzający będą mogli wypróbować również niedawno zaprezentowane smartfony z serii TCL 40, w tym:

  • TCL 40 R 5G, wyposażony w 7 nm, wydajny moduł 5;
  • TCL 40 SE, posiadający 6,75-calowy ekran, głośniki stereo oraz adaptacyjny wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 90 Hz;
  • TCL 408 – tu zdziwiłem się, dlaczego w komunikacie prasowym zabrakło o nim informacji, ale wszystko stało się jasne, kiedy sprawdziłem, na jaki rynek ten model został przeznaczony.

Każde z urządzeń posiada ulepszoną technologię wyświetlania NXTVISION, pojemną baterię i 50 MP aparat wspierany przez AI.

TCL NXTPAPER 12 PRO / fot. TCL
TCL NXTPAPER 12 PRO / fot. TCL

Pojawi się tu również również tablet TCL NXTPAPER 12 PRO (na naszych łamach pisaliśmy o tańszym TCL NXTPaper 10s): zastosowano w nim unowocześnioną technologię NXTPAPER, dzięki której jasność ekranu jest dwukrotnie wyższa z zachowaniem ostrego obrazu i odpowiednich filtrów niebieskiego światła, by chronić wzrok użytkownika.

Po sparowaniu urządzenia z rysikiem TCL E-Pen tablet staje się urządzeniem dla grafików i artystów: podobno oferuje wrażenie rysowania po prawdziwej kartce papieru.

Stoisko TCL będzie można zwiedzać do końca targów CES 2023, czyli 8 stycznia. Ciekawe, czym jeszcze marka nas zaskoczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE