Maxcom FW43 Cobalt 2: fajny, tani smartwatch, ale obciążony genetycznie przez Da Fit!

Maxcom FW43 Cobalt 2 to najnowsza propozycja z budżetowej ligi, która ma zapewnić nam przynajmniej podstawowe opcje pomiarów aktywności i podglądu powiadomień na ekranie zegarka. I urządzenie w tej kategorii zapowiadałoby się całkiem fajnie, gdyby nie … aplikacja, hurtowo wykorzystywana w chińskich tanich zegarkach, której inteligencji można sporo zarzucić.

Jak Da FIt sprawdza się w praktyce, możecie sprawdzić w recenzji innego smartwatcha tej marki, FW35 (test Maxcom FW35 Aurum) – to właśnie ona zaważyła na przeciętnym wyniku tego urządzenia.

Maxcom FW43 Cobalt 2: sporo pomiarów, obsługa prawie jak w Samsungu i zabójcza aplikacja!

Nowy smartwatch od Maxcom został wyposażony w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,28 cala i rozdzielczości 240x240px. Do połączenia z telefonem wykorzystuje technologię Bluetooth 5.1. Cobalt 2 pozwala odbierać powiadomienia o połączeniach czy wiadomościach bezpośrednio na ekranie, a ciekawostką jest menu, zaprojektowane w stylu obrotowej tarczy, która umożliwia dostęp do poszczególnych funkcji.

Maxcom FW43 Cobalt 2
Maxcom FW43 Cobalt 2 / fot. Maxcom

Maxcom został wyposażony w baterię o pojemności 210mAh, która zapewnia do 10 dni działania. Koperta zegarka jest zaprojektowana w klasycznym stylu, a urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym oraz złotym. Warto dodać, że ten model jest wodoodporny na poziomie określonym normą IP67.

Na pokładzie znajdziemy monitor pracy serca, snu, ciśnienia i saturacji krwi, krokomierz i śledzenie ośmiu trybów sportowych. Nie zabrakło możliwości zarządzanie playlistą ze smartfona na dotykowym ekranie zegarka.

Wszystko byłoby całkiem nieźle, zwłaszcza jak na tę kategorię cenową (zegarek wyceniono na 219 zł), gdyby nie aplikacja Da Fit, która niezbyt dobrze sprawdza się podczas monitorowania aktywności.

Maxcom FW43 Cobalt 2
Maxcom FW43 Cobalt 2 / fot. Maxcom

Trochę szkoda, że firma nie zainwestuje we własne oprogramowanie – w końcu w jej ofercie znajdziemy spory asortyment inteligentnych zegarków – bo to właśnie Da Fit sprawia, że Maxcom FW43 Cobalt 2 jest bardziej dodatkiem modowym, niż wearables z krwi i kości.

Zanim ktoś oburzy się na określenie, że w kwocie około 200 zł można kupić urządzenie z dobrą, miarodajną aplikacją, zapraszam do recenzji Amazfit Band 5 – zapłacimy za niego około 100 zł i w tej kwocie mamy już zapewnioną sensowną analitykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE