NuPrime Stream-9: co potrafi streamer za 5 tysięcy?

NuPrime Stream-9 to niewielkie urządzenie rodem z Tajwanu, mające zaoferować funkcje streamingowe dla osób posiadających tradycyjny system stereo. Teoretycznie można kupić Chromecasta, ale czy wypada podpinać pod kosztowny sprzęt urządzonko za kilkaset złotych? Są tacy, którzy uważają, że niekoniecznie i to właśnie oni będą głównym adresatem omawianego streamera.

NuPrime Stream-9: kiedy chcesz streamingu za wszelką cenę

Zawsze zastanawiałem się, na jakiej zasadzie spora część fanów muzyki woli inwestować w sprzęt, którego funkcjonalności można znaleźć sporo taniej (vide IFI audio). Na pewno ważne są tu takie sformułowania jak prestiż, klasa wyższa, jakość wykonania, ale też potrzeba posiadania czegoś, co po prostu nie jest osiągalne dla wszystkich.

Tak właśnie będzie w przypadku NuPrime Stream-9, czyli streamera, który wyceniono na 5 tys. zł i co najlepsze, jest to kwota w świecie sprzętów z tej klasy, jaka uchodzi za co najmniej rozsądną.

NuPrime Stream-9
NuPrime Stream-9 / fot. NuPrime

Urządzenie to referencyjny transport sieciowy, który możemy podłączyć do amplitunera lub wzmacniacza z wejściami cyfrowymi albo przetwornika cyfrowo-analogowego. Na pokładzie nie zabrakło opatentowanego przez NuPrime układu konwertera częstotliwości próbkowania (SRC), liniowego zasilacza oraz obwodu zasilania o niskim poziomie szumów.

Sercem jest 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A53, który zapewnia stabilne działanie nawet przy wysokiej rozdzielczości streamingu. NuPrime Stream-9 oferuje przesył Wi-Fi 24-bit/192 kHz, a także Bluetooth 5.0 aptX HD, AirPlay 2 oraz sieciowe DLNA.

Unikalny konwerter częstotliwości próbkowania (SRC) daje użytkownikowi możliwość up-samplingu częstotliwości próbkowania PCM i DSD, od 44,1 kHz do 768 kHz lub DSD64 do DSD255, z zachowaniem bardzo niskiego jittera.

NuPrime Stream-9
NuPrime Stream-9 / fot. NuPrime

Z NuPrime Stream-9 połączymy się z wszystkimi głównymi serwisami przesyłania strumieniowego online:

  • Spotify,
  • TIDAL,
  • TuneIn,
  • Deezer,
  • iHeartRadio,
  • Qobuz,
  • QQ Music.

Do sterowania możemy użyć pilota bądź bezpłatnej aplikacji na smartfony. Fani Bluetooth docenią świeżą wersję 5.0 oraz zastosowanie kodeka aptX HD, obsługującego 24-bitową jakość muzyki.

Sprawdź Hidizs S9 Pro – maleńki DAC z certyfikatem Hi-Res w dobrej cenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE