Wysyp nowości od HP: laptop, komputer stacjonarny i…. HP Palette, czyli cyfrowa przestrzeń robocza!

HP otworzyło worek z premierami i właśnie mogliśmy powitać kilka nowości, które są wycelowane w różne grupy docelowe, ale łączy je jedna kwestia – będą idealnymi towarzyszami w pracy zdalnej! Ciekawie wygląda HP Palette, czyli pakiet autorskiego oprogramowania, które ma ułatwiać kooperację pomiędzy różnymi urządzeniami. Rzućmy okiem, co interesującego pojawiło się wśród premier!

HP Spectre x360: 16-calowy laptop 2w1 z obudową pochodzącą z poddanego recyclingowi aluminium!

HP Spectre x360 to 16-calowy laptop 2 w 1, dostępny w kolorze „nocturn blue” z niebieskimi detalami i „nightfall black” z akcentami w kolorze jasnego mosiądzu.

Urządzenie posiada zintegrowaną inteligentną kamerę 5 MP, ułatwiająca logowanie za pomocą funkcji Windows Hello. Jest ona wyposażona w fizyczną migawkę, sterowaną za
pomocą klawisza skrótu, a we wszystkich aplikacjach korzystających z kamery zobaczymy ekranowy wskaźnik.

HP Spectre x360
HP Spectre x360 / fot. HP

HP GlamCam w HP Command Center zwiększa komfort prowadzenia rozmów wideo,
dzięki trybowi upiększania, który poprawia wygląd skóry, zębów i oczu. Funkcja Auto
Frame pozwala na zrobienie przerwy i odejście od komputera. Korekcja oświetlenia dostarcza odpowiednią ilość światła na twarz, równoważąc słabe warunki oświetleniowe (kluczowe przy zmianie pomieszczenia np. z domu na taras).

Urządzenie automatycznie się blokuje, gdy odchodzimy i wybudza, gdy się zbliżamy. To nie koniec: kiedy odwracamy wzrok, ekran przyciemnia się, aby oszczędzać baterię; a jeśli ktoś stoi za nami, urządzenie zamazuje ekran, aby chronić przed próbami podglądania przez ramię. Za obraz odpowiada wyświetlacz o proporcjach 16:10 oraz rozdzielczości do UHD+OLED z VESA True Black HDR i 100% kalibracją kolorów.

Nie zapomniano o audio: znajdziemy tu nowe, mocniejsze głośniki z bardziej zrównoważonymi tonami wysokimi oraz funkcją AI Noise Removal.

Wydajność to zasługa Intel Evo 15, procesora 11. generacji Intel Core i7 16, karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3050, obsłudze Wi-Fi 6E 18 z funkcją Network Booster i Bluetooth 5.2 oraz nawet 17 godzinom pracy na baterii.

Wolisz mniejsze laptopy z możliwością przejścia na tryb tabletu? Sprawdź nasz test Microsoft Surface Go 2!

Jest to pierwszy konsumencki notebook HP wykonany z aluminium CNC pochodzącego
z recyklingu. Jest on wyposażony w klawiaturę wykonaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a ramki i obudowę głośnika z plastiku odzyskanego z
oceanów.

HP Spectre x360 16-calowy laptop 2 w 1 ma być dostępny w listopadzie br. w cenie od 7999 zł.

HP ENVY to 34-calowy komputer stacjonarny All-in-One

HP stworzyło HP ENVY 34 All-in-One z 34-calowym wyświetlaczem o regulowanej
wysokości specjalnie dla wszelkiej maści twórców i projektantów.

Szerszy wyświetlacz o proporcjach 21:9 z mikro krawędziami ogranicza czas tracony na przewijanie lub przełączanie do różnych okien i pozwala skupić całą uwagę na jednym zadaniu.

HP ENVY 34 AIO
HP ENVY 34 AIO / fot. HP

W połączeniu z nowym systemem Windows 11 i jego funkcją Snap Layouts, można łatwo przeglądać wiele dokumentów obok siebie lub szybko przenieść okno do określonego obszaru ekranu.

To nie koniec, bo urządzenie może pochwalić się:

  • powłoką antyrefleksyjną, wyświetlaczem 5K oraz wiernym odwzorowaniem barw dzięki fabrycznej kalibracji kolorów i 98% DCI-P3
  • odłączaną, magnetyczną kamerą 16 MP wyposażoną w zaawansowaną funkcję łączenia pikseli (tzw. binning), pozwala dostosować nasz wygląd dzięki funkcji HP Enhanced Lighting,
  • wydajnością dzięki nawet 8-rdzeniowemu procesorowi 11. generacji Intel Core i9 z serii S. To pierwsze na świecie komputery typu All-in-One z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080.

Rozwiązania konstrukcyjne obejmują wbudowany zasilacz, zaawansowane rozwiązania chłodzenia, wbudowane w podstawkę podkładki do ładowania bezprzewodowego oraz wiele portów i złączy, w tym Thunderbolt.

HP ENVY 34 All-in-One ma być dostępny w listopadzie br. w cenie od 12999 zł.

HP Palette – kreatywny zestaw narzędzi

Tworzenie oraz udostępnianie treści często odbywa się „w biegu” i może stanowić wyzwanie w przypadku korzystania z wielu urządzeń. W związku z tym HP wprowadza HP Palette  –  cyfrową przestrzeń roboczą, która usprawnia pracę oraz przepływ informacji między urządzeniami.

HP Palette
HP Palette / fot. HP

W ramach HP Palette, która jest dostępna we wszystkich nowych urządzeniach Spectre i ENVY, dostępne są cztery aplikacje:

  • PhotoMatch: narzędzie do wyszukiwania zdjęć, umożliwia wyszukiwanie na podstawie rozpoznawania twarzy przez sztuczną inteligencję.
  • HP QuickDrop: łatwe, bezprzewodowe przesyłanie zdjęć i obrazów do telefonu z urządzenia HP, aby łatwo i szybko udostępniać treści innym osobom (nawet jeśli telefon ma inny system operacyjny).
  • Duet for HP: pozwala podłączyć drugie urządzenie  (laptop, tablet lub AiO), aby rozszerzyć przestrzeń roboczą. Warto użyć drugiego urządzenia jako ekranu wejściowego do edycji za pomocą pióra, powiększania lub pomniejszania za pomocą dotyku, aby zapewnić łatwiejszą edycję.
  • Concepts:  pozwala tworzyć w podróży dzięki szybkiemu szkicowaniu lub edycji, a następnie udostępniać za pomocą HP QuickDrop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE