Huawei otwiera sklep na Allegro: zamiast przecen szansa spotkania z gwiazdą. Wyniki? Nie pytajcie!

Wyobraźcie sobie piękną scenę: kierujecie losem ogromnego przedsiębiorstwa, któremu ostatnio wiatr ze Stanów wieje mocno w oczy, i szukacie sposobu na poprawę tych nieszczęsnych słupków sprzedaży. Nagle olśnienie! Otwierasz oficjalny sklep marki na Allegro – mimo, że posiadasz własny na swojej stronie, a do tego twoje produkty można kupić w każdym markecie.

Jak przyciągnąć klientów? Oto pytanie. I tu z pomocą przychodzi kolejny pomysł: a gdyby tak wykorzystać miłość Polaków do piłki i Roberta Lewandowskiego, który i tak jest gwiazdą marki?

W teorii brzmi pięknie, ale praktyka pokazuje jedno – ciągle droga do naszych wyborów zakupowych prowadzi przede wszystkim przez portfel i sklep Huawei na Allegro świeci pustkami!

Huawei i Allegro: spotkaniem z Lewandowskim zegarków i słuchawek raczej nie sprzedasz

Huawei szuka nowych możliwości sprzedaży i trudno mu się dziwić. Ale dlaczego, zamiast przynajmniej obniżyć symbolicznie ceny starszych urządzeń albo takich, które można było kupić w niższej cenie w przedsprzedaży, nie robi tego a stawia na konkurs, w którym dzięki zakupom i odpowiedzi na pytanie, można spotkać się z Robertem Lewandowskim?

Nie mam pojęcia. Oddajmy na chwilę głos samej marce, która tak opowiada o idei konkursu:

Klienci, którzy odwiedzą strefę Huawei na Allegro i kupią jeden ze smartwatchy Huawei, mogą wygrać osobiste spotkanie z Robertem Lewandowskim. Aby o nie powalczyć, wystarczy między 6 a 15 sierpnia kupić smartwatch, odpowiedzieć na pytanie konkursowe „Jakie cechy Huawei Watch najlepiej korespondują z Robertem Lewandowskim i dlaczego”, a następnie odpowiedź wysłać na adres mailowy.

Pełną ofertę sklepu znajdziecie tutaj i na dziś obejmuje ona:

Cen nie zamieszczam, bo … są identyczne jak w przypadku oficjalnych! Nie wiem, jak Wy, ale ja zamiast szansy (zależnej od zakupu oraz decyzji komisji konkursowej) na spotkanie nawet z samym Billem Gatesem czy innym władcą wszechświata, wolałbym zapłacić mniej choćby za FreeBuds 4i, które są naprawdę świetnymi słuchawkami w kwocie poniżej 300 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE