Logitech Zone True Wireless: niesamowite słuchawki nie tylko do wideokonferencji!

A to ciekawostka: skoro zaprezentowano Logitech Zone True Wireless, to znaczy, że ten rodzaj urządzeń zaczyna naprawdę panoszyć się tam, gdzie dotąd królowały typowe modele nauszne. Znak czasów?

Logitech Zone True Wireless: kiedy słuchawki mają nie tylko dobrze brzmieć, ale też przekazywać głos na najwyższym poziomie

Logitech ma solidną pozycję w świecie akcesoriów komputerowych, której raczej nikt i nic nie jest w stanie zaszkodzić. Tym ciekawsze jest to, że słynny producent wkracza w niszę słuchawek prawdziwie bezprzewodowych i pozycjonuje je jako narządzie dla profesjonalistów!

Logitech Zone True Wireless / fot. Logitech

Słuchawki mogą pochwalić się mikrofonem z certyfikatem redukcji szumu, funkcją ANC z trybem transparentnym oraz mocnym brzmieniem, za który odpowiada spory (aż 12 mm) przetwornik. Taki zestaw ma być idealnym wyborem, który sprawdzi się przy hałaśliwych stanowiskach pracy.

Zone wyróżnia się unikatową możliwością podłączenia słuchawek jednocześnie do komputera i smartfona! Nie zabrakło tu opcji dostosowania i sterowania (w tym niespotykanej w TWS-ach regulacji mocy mikrofonów!) przez aplikację Logi Tune.

Logitech zapewnia, że trzy mikrofony w każdej słuchawce (razem 6) świetnie oddzielają głos od pozostałych dźwięków za sprawą połączenia:

  • zaawansowanych technologii formowania wiązki,
  • kaskadowej redukcji szumu,
  • przetwarzania dynamicznego.

Mikrofon położony najgłębiej rejestruje głos za sprawą przewodnictwa kostnego, a z pomocą tkaniny eliminującej dźwięk powietrza zapewnia profesjonalną jakość dźwięku niezależnie od otoczenia.

Logitech Zone True Wireless / fot. Logitech

O profesjonalnych możliwościach urządzenia świadczy też dwupunktowe połączenie: dzięki Bluetooth sparujemy słuchawki ze smartfonem, natomiast dołączony „dongiel” USB pozwoli nam pracować z poziomu PC/laptopa. Niezłe wrażenie wywiera dedykowana aplikacja, która pozwala:

  • zarządzać redukcją hałasów,
  • wyświetlać stan naładowania,
  • modulować sidetone,
  • dostosowywać 5-pasmowy korektor.

Komfort pracy zapewnia mocna bateria, oferująca do 6 h rozmów i odsłuchu z włączonym ANC lub do 9 h samego odtwarzania muzyki z ANC – to naprawdę solidne wartości. Pięć minut w futerale ładującym zapewnia kolejną godzinę rozmów. Zestaw obsługuje bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi.

Mimo nastawienia na efektywność biznesowych zastosowań słuchawki sprawdzą się również podczas … treningów – zadba o to stopień ochrony IP68, zapewniający odporność na wilgoć, pot, kurz, brud, piasek i krótkotrwałe zanurzenie w płytkiej wodzie.

Nasz entuzjazm może nieco ostudzić cena – obecnie na stronie producenta omawiany model został wyceniony na 1499 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE