B&O Beovision Contour: 55 cali rodem z Titanica!

B&O Beovision Contour to tak ociekający luksusem telewizor, że mógłby zagościć na najdroższych jachtach czy współczesnych następcach słynnego Titanica. Co ciekawe, nowy model to odsłona 55-calowa, ale również wyposażona we wbudowany soundbar!

B&O Beovision Contour: piękny design i wybitna autonomia

Contour zaczynał jako model 48 calowy i wprowadzenie do sprzedaży większego brata mówi wprost – jest popyt na tak nietypowe telewizory! Jeśli przez chwilę przyjrzymy się B&O będzie jasne, że producent postanowił w tym przypadku omijać wszelkie kompromisy. Z jednej strony mamy tu dążenie do niezależności w postaci wbudowanego soundbaru, z drugiej odważny, grający na nostalgii projekt.

Bang & Olufsen Beovision Contour OLED 55 / fot. B&O

TV Beovision wygląda jak dzieło sztuki, m.in. dzięki zaskakującej podstawie, przypominającej raczej dół eleganckiego stolika niż naszpikowanej nowoczesnymi rozwiązaniami elektroniki. Telewizor wyróżnia się również tym, że producent daje nam możliwość współtworzenia jego wykończenia – mamy do wyboru różne wersje kolorystyczne tkaniny, zakrywającej soundbar lub możemy zastąpić ją drewnem.

To nie koniec zaskoczeń, bo możemy wybierać, jaka podstawa będzie dla nas najbardziej optymalna:

  • podłogowa – aluminiowy, pionowa rura i okrąg, umożliwiające obrócenie ekranu o 180 stopni,
  • podstawkowa – prostokątna, również aluminiowa podstawa, idealna na szafki/stoliki/regały,
  • dedykowany uchwyt naścienny.

Za jakość obrazu odpowiada ekran OLED od LG – cenionego producenta tego rodzaju matryc. Podstawowe dane urządzenia to: rozdzielczość 3840 x 2160, HDR10, procesor obrazu AI α9 Gen3 4K, webOS 5.0, Wi-Fi/WLAN 802.11 b/g/n/ac (2,4 GHz/5 Ghz), 1x HDMI 2.1/eARC.

Olufsen nie byłby sobą, gdyby nie nawiązał do swoich muzycznych korzeni i udostępnił multiroom oraz Chromecast, Apple Airplay 2 i Bluetooth. O ile za obraz odpowiada siła LG, tak dźwięk od początku do końca realizuje projekt B&O. Znajdziemy tu 11 wzmacniaczy mocy (po 1 na każdy przetwornik) o mocy 50W, obsługę Dolby Atmos, pasmo przenoszenia w zakresie 32 – 22 000 Hz.

Jak można się spodziewać, szyki przeciętnemu konsumentowi zepsuje cena – podstawowa wersja (z tkaniną jako maskownicą) została wyceniona na 7750$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE