Skynet nadejdzie – dosłownie! – od kuchni? Oto plany Dysona!

Marka Dyson to kultowy producent robotów sprzątających i jeśli taki potentat twierdzi, że jesteśmy u progu rewolucji w dziedzinę robotyki domowej, to ja jej wierzę! Choć do tej pory inteligentne urządzenia odkurzające, mopujące czy myjące szyby (choćby Ecovacs Winbot W1 Pro) wyglądają bardziej jak przerośnięte zabawki, to propozycja Dysona może zmienić wszystko!

Czyżby zbliżał się koniec przerośniętych odkurzaczy z miotełkami, a nadchodził czas humanoidalnych robotów do pomocy przy zmywaniu i sprzątaniu?

Brzmi znajomo? Dyson twierdzi, że przyszłość sprzątania to chwytne ramiona!

Dyson i mechaniczne ramię / fot. Dyson

Na Międzynarodowej Konferencji Robotyki i Automatyzacji (ICRA) w Filadelfii firma Dyson podała informacje na temat swojego wkładu w przyszłość robotów domowych, zachęcając przy tym specjalistów z obszaru robotyki do dołączenia do nowego zespołu.

Podczas konferencji marka poinformowała, że przyspiesza prace nad autonomicznym urządzeniem zdolnym do wykonywania obowiązków domowych. W trakcie konferencji zaprezentowała wideo, które pokazuje najnowsze osiągnięcia firmy – prototyp robotycznych rąk chwytających przedmioty.

Dyson zapewnia, że nie zamierza poprzestać na podłogowych robotach sprzątających – jak widzicie, przyszłość (i to wcale niezbyt odległa!) należy do ramion rodem ze słynnego Terminatora!

Dyson obiecuje, inwestuje i rekrutuje – to znak, że rewolucja już się rozpoczęła

Dyson znajduje się na półmetku największej rekrutacji inżynierów od czasu powstania marki. W tym roku dołączyło do niej aż 2 000 nowych pracowników, z czego 50% stanowią inżynierzy, naukowcy i programiści.

Dyson nadal rekrutuje – poszukuje 250 inżynierów robotyki, specjalizujących się różnych obszarach m.in. widzenie komputerowe, uczenie maszynowe, czujniki i mechatronika. W ciągu następnych pięciu lat Dyson przewiduje zatrudnienie kolejnych 700 ekspertów robotyki.

Głównym celem jest stworzenie w Hullavington największego i najbardziej zaawansowanego centrum robotyki w Wielkiej Brytanii oraz wprowadzenie na rynek nowej technologii jeszcze przed końcem tej dekady.

Adaptacja na potrzeby laboratorium robotyki jest kolejnym etapem realizowanego przez Dyson 5-letniego planu inwestycji w nowe technologie oraz obiekty o łącznej wartości 2,75 mld funtów, z czego 600 milionów funtów zostanie wydane jedynie w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE