Hisense wchodzi w tanie soundbary!

Szukasz taniego i dobrego soundbara, a kręcisz nosem na budżetowe TCL, odpuszczając zupełnie no namme rodem z Biedronki? Hisense ma pozmieniać zasady gry w niższej klasie tych urządzeń!

Hisense: jak premiera, to od razu na 4 modele!

Jeśli nie znasz marki Hisense, nic straconego – ten chiński gigant (RTV i AGD) lada moment zmieni układ sił także na europejskim rynku. Na razie poza macierzystym krajem firma znana jest głównie z telewizorów, ale teraz jesteśmy świadkami jej wejścia w segment soundbarów.

i wcale to nie dziwi – to jedne z tych urządzeń, które po pierwszym wypróbowaniu zostają z użytkownikiem na dłużej i ciężko wyobrazić sobie powrót do dźwięku z samego TV. Sprawdźmy, czym Hisense zamierza odebrać fanów TCL, JBL i innym popularnym markom z niższej i średniej półki cenowej.

Soundbar Hisense HS512

Hisense HS512 / fot. Hisense

Górna półka wśród nowości – wyceniony na około 550 euro model kusi łączną mocą 760 W, kompatybilnością z Dolby Atmos i DTS: X, 11 głośnikami z bezprzewodowym subwooferem (system 5.1.2). Znajdziemy tu także kilka preinstalowanych ustawień odsłuchu (kino, sport, muzyka, wiadomości, noc), Bluetooth, gniazdo HDMI Ultra HD, optyczne i koncentryczne oraz USB.

Soundbar Hisense HS312

Soundbar Hisense HS312 / fot. Hisense

Mniejszy brat 512 o skromniejszej mocy (zamiast 760 – 600 W), mniejszej ilości głośników (7 zamiast 11) i skromniejszej klasie systemu (3.1 zamiast 5.1), ale za to też sporo tańszy (około 350 euro).

Oczywiście urządzenie posiada dedykowany subwoofer – tu już nie znajdziemy ustępstw, bo jest on również bezprzewodowy.

Soundbar Hisense HS218

Tu już wkraczamy w klasę budżetową i jeszcze bardziej widoczne ustępstwa, pozwalające cieszyć się z ceny oscylującej wokół 180 euro. To system 2.1-kanałowy, gdzie znajdziemy 4 głośniki, łączną moc 400 W, kompatybilność z Dolby Audio, trzy tryby audio (kino, muzyka, wiadomości), Bluetooth, wejście optyczne, koncentryczne, gniazdo USB.

Zabrakło tu wsparcia dla Dolby Atmos i DTS, a gniazdo HDMI ARC wyparło znane z wyższych modeli Ultra HD.

Soundbar Hisense HS212F

To już opcja „po taniości”: za około 150 euro dostajemy soudbar z bezprzewodowym subem w układzie 2.1 o mocy 240 W, którą oddają jedynie 3 głośniki „listwy” oraz niskotonowy z subwoofera. Urządzenie jest kompatybilne z Dolby Audio i oferuje taką samą łączność, co HS218.

Soundbar Hisense HS214

Soundbar Hisense HS214 / fot. Hisense

Najniższy model, pozbawiony subwoofera. Znajdziemy tu trzy głośniki o łącznej mocy 216 W i łączność jak w modelu powyżej. Cena listwy to około 120 euro.

Soundbary Hisense – w tym szaleństwie jest metoda

Nie wiem jak Wy, ale ja mam wrażenie, że Hisense może nieco porozpychać się na rynku. Przede wszystkim spodoba się tu otwartość na klienta o różnej zasobności portfela – oczywiście ceny stopniowane są możliwościami urządzenia i nie mamy tu niczego za darmo, ale sama możliwość wyboru sprawi, że potencjalny klient zacznie analizować różne warianty oferty, a to już połowa sukcesu.

Dodajmy do tego, że Hisense potrafi projektować naprawdę ładne urządzenia i nawet najtańszy model ma w sobie to coś, co nie pozwoli zestawić go na jednej półce z soundbarem z Biedry czy Lidla – choć prawdę powiedziawszy, wnętrze 214 jest dość ubogie.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE