Razer Opus X: kolorowe słuchawki Bluetooth nie tylko dla graczy!

Razer Opus X to słuchawki, które pojawiły się nagle, ale mogą nieźle namieszać na rynku – nie dość, że Razer udowodnił już wiele razy, że w słuchawki potrafi jak mało kto, to jeszcze udało mu się nie przeszarżować z ceną. Jak na razie to jedna z tych premier, na które z pewnością warto poczekać.

Razer Opus X: odważne kolory, niezła specyfikacja i ukłon w stronę szerokich grup odbiorców

Razer Opus X / fot. Razer

Razer to jedna z nielicznych marek o gamingowym rodowodzie, która potrafi zaprezentować słuchawki grające tak, że mogą uwodzić fanów klasycznego stereo.

Rzadko udaje się tak skomponować brzmienie, jak choćby w przypadku modelu Blackshark V2, który dzięki dedykowanemu DACowi potrafi grać angażująco, przestrzennie i klarownie tak, jakby został zaprojektowany dla osób ceniących zrównoważone brzmienie, a nie efektowne zestrojenia do gier i multimediów.

Mam nadzieję, że w tę właśnie stronę pójdą Razer Opus X – jeśli tak, to mogą być słuchawki, które mocno rozepchają się na rynku. Trochę szkoda, że producent nie pochwalił się zastosowaniem przetworników TriForce, które znamy z lepszych modeli gamingowych – w wypadku Opus X podano tylko ich średnicę, wynoszącą 40 mm.

Kluczową kwestią w przypadku firm w rodzaju Razer jest szybkość transferu dźwięku, kluczowa w grach i filmach/serialach. Mamy tu do czynienia z opóźnieniami rzędu 60 ms, co stawia je w jednym rzędzie z mniejszymi modelami dousznymi, dedykowanymi właśnie do gamingu takimi jak Razer Hammerhead True Wireless X. To bardzo dobre rezultaty.

Razer Opus X / fot. Razer

Oczywiście na pokładzie nie zabrakło ANC z trybem transparentnym, baterii pozwalającej do 30 h pracy w włączonym ANC i Bluetooth 5.0. Trochę szkoda, że nie dowiedzieliśmy się czegoś na temat zastosowanych kodeków, a do sterowania użyjemy tradycyjnych, mechanicznych przycisków.

Razer na pewno wyróżni się designem i kolorystyką: model dostępny jest w 3 żarówiastych (biel, róż i oczywiście zieleń) wersjach kolorystycznych i może się podobać.

Razer Opus X: specyfikacja

  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
  • Średnica przetwornika: 40mm
  • Nausznice ze sztucznej skóry i nylonu
  • Aktywna redukcja hałasów otoczenia
  • Bluetooth 5.0
  • Waga: 270 g
  • Czas pracy: do 30 godzin z włączoną ANC (do 40 godzin z wyłączoną ANC)

Na stronie producenta zapłacimy za Razer Opus X 99,99 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE