Ten mały grajek od Hamy będzie często trafiał z działeczki Janusza do plecaka Piotera!

Jakiś czas temu miałem okazję testować przenośne radio z Bluetooth od Hamy (zobacz test Hama DR200BT) i zaskoczyło mnie ono jakością dźwięku, prostotą obsługi oraz stabilnością sygnału radia cyfrowego – bo właśnie do niego używam głównie tego modelu.

O ile DR200BT jest już średniopółkowym radyjkiem, wycenionym na około 300 zł, to najnowszy przedstawiciel tej rodziny, czyli Hama DR5BT, choć mniej ekskluzywny niż droższy brat, to za 159 zł zapewnia tę samą moc, obsługę DAB i Bluetooth z AAC. Tak powinno wyglądać uzupełnienie oferty?

Hama DR5BT wygląda retro, ale stawia na nowoczesne funkcje!

Hama DR5BT / fot. mat. pras.
Hama DR5BT / fot. mat. pras.

Radio cyfrowe DR5BT posiada 30 miejsc na ulubione stacje dla fal FM i DAB/DAB+ i pozwala na szybki dostęp do najchętniej słuchanych programów. DAB zapewnia cyfrową jakość, bez żadnych szumów oraz zakłóceń.

Urządzenie zostało zamknięte w eleganckiej i niewielkiej prostokątnej obudowie (15,6 x 9,52 x 6 cm, waga 350 g), utrzymanej w szaro-grafitowych barwach.

Na froncie radyjka znajdziemy przyciski funkcyjne i pokrętło do regulacji głośności. Dzięki dwóm przyciskom bezpośredniego wybierania można zapisać swoje ulubione stacje i szybko ustawiać je bez konieczności ręcznego szukania. Wybór stacji i inne treści możemy odczytywać na ekranie LED o przekątnej 1,7 cala. Nie mogło tu też zabraknąć oczywiście anteny teleskopowej.

Jednym z najważniejszych atutów tego modelu jest wbudowany moduł Bluetooth 5.0, który pozwala na łatwe strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy laptop. Producent pomyślał też o wbudowaniu gniazda USB-A do odtwarzania plików muzycznych z nośników zewnętrznych, np. pendrive’ów czy odtwarzaczy MP3. Kolejny atut to obecność złącza AUX.

Radio jest zasilanie sieciowo i akumulatorowo, natomiast ładuje się je poprzez dołączony kabel USB-C, wykorzystując zintegrowany port tego typu. Wbudowana bateria pozwala na  8 godzin pracy.

Najnowszy sprzęt z logo Hama bez problemu może więc służyć jako głośnik mobilny o mocy 5 W. Uwagę zwraca obsługa kodeka AAC.

Radio cyfrowe Hama DR5BT FM DAB/DAB+ trafiło już do sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 159 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE