Sony HT-A9: kiedy 4 kolumienki pracują za 12!

Sony HT-A9 to zaskakujące urządzenie: kiedy cały świat inwestuje w soundbary, takie jak klasyczny Teufel CINEBAR ONE (ewentualnie wspomagane przez odrębny system basowy), japoński producent rozwija koncepcję dźwięku 360 stopni, tym razem reprodukowanego przez 4 autonomiczne kolumny, które rozstawiamy w pomieszczeniu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie były one bezprzewodowe oraz … nie potrafiły emulować brzmienia emitowanego przez 12 (!) rozmieszczonych w przestrzeni głośników!

Sony HT-A9: małe kolumienki bezprzewodowe o potężnych możliwościach

Wiele osób marzy o dźwięku przestrzennym w swoim salonie, ale nie do końca ufa możliwościom soundbarów, a nie ma fizycznego miejsca na instalację dużego zestawu 3.1 bądź 5.1.

Sony HT-A9 / fot. Sony

W takim wypadku warto rozważyć najnowszą propozycję Sony, która ma potencjał do tego, by wzbogacić doświadczenia odsłuchu w trybie 360 stopni o jeszcze mocniejsze wrażenia! System kina domowego Sony HT-A9 ma tworzyć wrażenia brzmieniowe nawet dwunastu głośników wirtualnych, odtwarzanych jedynie z czterech niewielkich, bezprzewodowych głośników.

Za wrażenia akustyczne odpowiada Sony 360 Spatial Sound Mapping, zapewniający optymalizację pola dźwiękowego, dzięki tworzeniu do dwunastu głośników wirtualnych z czterech fizycznych, co pozwala zamknąć odbiorcę w sferze dźwięku prawdziwie dookólnego. Jeśli macie wątpliwości, to od razu je rozwieję: urządzenie obsługuje Dolby Atmos i DTS:X!

To cudowne rozwiązanie dla osób nie chcących zaśmiecać salonu przewodami głośnikowymi, które sporo zamieszania narobią przede wszystkim w przypadku tylnych kolumn. W przypadku modelu Sony wszystkie cztery głośniki łączą się bezprzewodowo z nadajnikiem, który jako jedyny jest połączony z TV i zasilaniem fizycznymi przewodami na stałe. 

Sony HT-A9 / fot. Sony

To nie koniec możliwości: HT-A9 wykorzystuje dwa mikrofony w każdym głośniku do wykonywania pomiarów pomieszczenia, w jakim je ustawiono – to właśnie ta opcja sprawia, że możemy się cieszyć automatycznie przygotowanym dźwiękiem przestrzennym. W kolumnach zastosowano X-Balanced Speaker Units, czyli przetworniki o charakterystycznej, prostokątnej membranie, mające skutkować lepszym brzmieniem. Prostokątny głośnik uzupełnia odrębny nisko- i wysokotonowy przetwornik.

Poza możliwością odtwarzania utworów zakodowanych w 360 stopni (m.in. obecnych na Tidal) urządzenie może pochwalić się słynną technologią Sony DSEE Extreme, która wykorzystuje SI do upscalingu skompresowanych plików cyfrowych w czasie rzeczywistym.

HT-A9 powala na komunikację poprzez:

  • Chromecast,
  • Apple Airplay 2,
  • Bluetooth,’
  • Wi-Fi,
  • obsługę asystentów głosowych.

Sony HT-A9 będzie wyceniony na około 1800 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE