Zgadnijcie, w telewizorach jakiej marki pojawi się pierwsza implementacja Dolby Atmos FlexConnect?

Dolby Atmos FlexConnect to najnowsza odsłona słynnego systemu dźwięku przestrzennego, która zadebiutuje na początku 2024 roku w urządzeniach marki …. TCL! No cóż – jak się powiedziało „a” i od początku tego roku zajmuje drugie miejsce w światowej sprzedaży telewizorów, to trzeba bronić tytułu „wice”, a kto wie, czy i nie mieć zakusów na pozycję lidera!

Moim zdaniem nowe urządzenia TCL na 2023 rok wprowadziły segment średniaków w zakresie jakości obrazu (jasność, kontrast, kolorystyka, podświetlenie, czerń) w rejony dotąd zastrzeżone dla wyższej klasy – dodajmy do tego nowatorskie patenty na brzmienie, które pojawią się tuż tuż, a zaczyna się ostra przepychanka wśród gigantów!

Dolby Atmos FlexConnect już niebawem pojawi się w telewizorach TCL – czego możemy się spodziewać?

TCL C745 / fot. OffTech
TCL C745 / fot. OffTech

Dolby Atmos FlexConnect to nowa funkcja, która pozwala na płynne połączenie systemu audio telewizora z zewnętrznymi głośnikami bezprzewodowymi, co ma zapewnić jeszcze pełniejsze i bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. System inteligentnie optymalizuje dźwięk dla dowolnego układu pomieszczenia i konfiguracji głośników, przekształcając wybrane miejsce w domu w salę kinową.

TCL wprowadzi również linię dodatkowych głośników bezprzewodowych specjalnie zaprojektowanych w celu uzupełnienia nadchodzącej linii telewizorów z Dolby Atmos FlexConnect.

To rozwiązanie Dolby sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia albo z nietypowymi pomieszczeniami (np. duże przestrzenie salonu z otwartym aneksem kuchennym) albo tak, gdzie niewielka ilość miejsca sprawia kłopoty z rozstawieniem sprzętu grającego.

Co ważne, FlexConnect inteligentnie łączy każde urządzenie dodatkowe z systemem audio telewizora – oznacza to, że choć będziemy korzystali z telewizora TCL, to w przyszłości, kiedy inni producenci zaprezentują bezprzewodowy głośniki obsługujące FlexConnect, będzie można żonglować markami 🙂

Korzyści z Dolby Atmos FlexConnect to:

  • bogatsze doświadczenia Dolby Atmos dzięki podłączeniu dodatkowych głośników bezprzewodowych do telewizora obsługującego ten standard,
  • elastyczność w umieszczaniu głośników w dowolnym miejscu, niezależnie od położenia gniazdek elektrycznych i rozmieszczenia mebli,
  • prosta konfiguracja – mapowanie akustyczne Dolby wykorzystuje mikrofony w telewizorze do zlokalizowania każdego głośnika bezprzewodowego w pomieszczeniu, automatycznie kalibrując system w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku,
  • dynamiczne równoważenie dźwięku – dźwięk jest inteligentnie rozprowadzany z głośników telewizora do każdego głośnika bezprzewodowego, a następnie dynamicznie optymalizowany w oparciu o możliwości i lokalizację wszystkich dostępnych głośników.

Szukasz 55-calowego telewizora ze świetnym ekranem (szybki, jasny – do 1000 nitów, wiele stref wygaszania, inteligenta obsługa treści w Dolby) za około 3500 zł? Zobacz test TCL C745!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE