Nowe ładowarki UGREEN CD318 i UGREEN CD319 przynoszą dużą moc w kompaktowej obudowie!

UGREEN CD318 i CD319 to nowe, niedrogie ale mocne ładowarki, które swoje kompaktowe rozmiary zawdzięczają wykorzystaniu technologii GaN. Ten tajemniczy skrót pochodzi od oznaczenia azotku galu, półprzewodnika wypierającego tradycyjne, krzemowe rozwiązania.

W telegraficznym skrócie: takie ładowarki są niewielkie, lżejsze, mniej się nagrzewają i oszczędzają energię, dzięki czemu są świetnym zamiennikiem oryginalnych akcesoriów!

Dwa słowa o marce UGREEN, czyli nie tylko szybkie ładowarki!

UGREEN CD318 i CD319 / fot. OffTech
UGREEN CD318 i CD319 / fot. OffTech

UGREEN to jedna z tych marek, które mogą obrazować chińską drogę do międzynarodowej rozpoznawalności. Firma powstała w 2012 roku i po ponad dekadzie działalności może pochwalić się obecnością na ponad 100 krajowych rynkach oraz około 40 mln sprzedanych urządzeń! UGREEN została doceniona wieloma branżowymi nagrodami, w tym słynną Red Dot Award, będącą chyba najbardziej rozpoznawalnym odznaczeniem w zakresie sztuki designu.

Nieprzypadkowo zatrzymałem się przy Red Dot, ponieważ to właśnie dopracowany projekt wydaje się być jedną z cech wyróżniających markę spośród innych producentów szeroko pojętych akcesoriów. Co ciekawe, w obecnej ofercie UGREEN znajdziemy nie tylko różnego rodzaju adaptery, ładowarki, przewody, powerbanki, słuchawki, etui, uchwyty i podobne „małe” sprzęty, ale też zaawansowane przenośne stacje ładowania czy panele solarne!

Od jakiegoś czasu marka stawia także na małe, ale szybkie ładowarki podróżne, które dzięki rozsądnej cenie i szerokiej kompatybilności będą sprawdzały się zarówno ze standardami Apple, jak i telefonami pracującymi pod kontrolą wszelkiej maści mutacji Androida – przykładem będą bohaterzy dzisiejszego wpisu, czyli CD318 i CD319!

Szukasz zamiennej ładowarki, która będzie Ci towarzyszyła poza domem? Oto UGREEN CD318 i CD319, czyli eleganci z obsługą szybkiego ładowania!

UGREEN CD318 / fot. OffTech
UGREEN CD318 / fot. OffTech

UGREEN CD318 NEXODE to niedroga (ceny zaczynają się w okolicy 40 zł) ładowarka, która według zapewnień producenta poradzi sobie z szybkim uzupełnieniem energii na poziomie:

  • 30 minut, by uzupełnić energię w iPhone z serii 8-14 od 0 do 60%,
  • 84 minut na pełne naładowanie 0-100%  Samsunga Galaxy S21.

Ładowarka cechuje się kompaktowymi wymiarami i może pochwalić się szerokością wynoszącą jedynie 2,5 cm – dzięki temu zmieścimy ją nawet w kieszeni spodni. Tym, co ją wyróżnia, jest łączenie małych rozmiarów z ładowaniem o mocy do 20W oraz obsługą szybkiego ładowania w technologiach Power Delivery oraz QuickCharge (Power Delivery 3.0, Quick Charge 4.0, AFC, FCP i SCP). Pracę z nowoczesnymi smartfonami ułatwia wyjście USB-C.

Nie zapomniano oczywiście o bezpieczeństwie – CD318 wykonano z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu skutecznie odprowadza ciepło i jest ognioodporna. Znajdziemy tu także szereg zabezpieczeń, m.in. przed spięciem, przeciążeniem, przegrzaniem czy wyładowaniem elektrostatycznym.

UGREEN CD319 / fot. OffTech
UGREEN CD319 / fot. OffTech

UGREEN CD319 jest nieco droższa (regularna cena w okolicy 60 zł), ale oferuje większą moc (30W zamiast 20) w tak samo kompaktowej obudowie! Według specyfikacji poradzi sobie z uzupełnieniem energii w pół godziny na poziomie:

  • 60% –  do takiej wartości naładuje baterię iPhone’a 13
  • 35% – iPada Pro,
  • 32% – Huawei Mate 40 Pro.

Urządzenie obsługuje protokoły PD 3.0/2.0, QC4.0/3.0, PPS, SCP 10 V/2 A, FCP. Co ciekawe, mocniejsza wersja jest oferowana w sporo mniejszym opakowaniu, niż słabsza 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE