HAMA USB-C 4.0 240 W to przykład akcesorium, o którym zwykle nie myślimy, a jakie jest w stanie w mgnieniu oka wprowadzić nasz sprzęt w inny wymiar!
To nie do końca metafora – jeśli jesteś zawiedziony transferem danych czy szybkością ładowania, które bywają ograniczane przez najbardziej niepozorne wąskie gardło, może się okazać, że przewód USB-C od niemieckiej marki przywróci Ci radość z korzystania ze smartfona czy aparatu!
Co potrafi HAMA USB-C 4.0 240 W i jakie sprzęty najsilniej odczują jego moc?
Kabel Hama USB-C 4.0 Gen 3 obsługuje technologię Power Delivery (PD) 3.1 Extended Power Range (EPR) o mocy do 240 W. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie, bezpieczne i efektywne ładowanie oraz zasilanie urządzeń mobilnych. Zapewnia przesyłanie sygnału wideo i audio w wysokiej jakości, wspierając rozdzielczość 8K (7680 x 4320 pikseli).
Gwarantuje też sprawne przesyłanie danych między różnymi sprzętami, pozwalając na osiągnięcie prędkości nawet do imponującego wyniku 40 Gbit/s. W połączeniu z wydajną ładowarką z PD i Qualcomm Quick Charge o sporej mocy taki przewód otwiera przed nami nowe możliwości superszybkiego zasilania energią urządzeń mobilnych.
Warto podkreślić, że prezentowany przewód może również pełnić funkcję kabla monitorowego USB-C. Potrafi przesyłać wysokiej jakości sygnał wideo do monitora lub innego wyświetlacza z portem USB-C. W efekcie otrzymujemy filmy, prezentacje i inne treści w pełnej kolorystyce i z doskonałą ostrością obrazu.
Kabel wyróżnia się jakością wykonania:
- wykorzystuje osłonę z wytrzymałego materiału PVC,
- jest też podwójnie ekranowany,
- wewnętrzne przewody wykonano z miedzi.
Kabel Hama USB-C–USB-C 4.0 240 W Gen 3 znajduje się już w sprzedaży w oficjalnej cenie 139 zł.
Lubisz sprzęty Hamy? Sprawdź recenzję Hama DR200 BT – niepozornego, a niezwykle przyjemnego radyjka z kolorowym wyświetlaczem, DAB+ oraz Bluetooth!
No kawał dobrego kabelka. Jak to Hama, robi akcesoria pod standard, który dopiero stanie się popularny, bo jak na razie to mało jest sprzętów z USB 4.0 😉 Ale fajnie, ze już robią się akcesoria i będzie można wykorzystać te możliwości w przyszłości, jak stanie się to powszechne.