TCL ma nie tylko największy miniLED świata, ale też całą masę rozwiązań do inteligentnego domu!

IFA, IFA i po IFA – na tegorocznej edycji TCL chwaliło się nie tylko największym miniLEDem, ale też całą masą inteligentnego AGD, w tym klimatyzatorami z technologią FreshIN+ i lodówkami do zabudowy o grubości obudowy wynoszącej 0,4 cm!

Ale … chyba największą wrzawę wywołała wieść o ukończeniu pierwszego etapu TCL Wuhan Intelligent Industrial Park for Air Conditioners, czyli gigantycznego parku przemysłowego w słynnym (choć na usta ciśnie się raczej słowo „osławionym”) mieście!

TCL stawia na klimatyzatory – ale nie takie zwykłe, tylko z bajerami. I właśnie dlatego potrzebuje fabryki za prawie pół miliarda dolarów!

TCL buduje park technologiczny w Wuhan / fot. TCL
TCL buduje park technologiczny w Wuhan / fot. TCL

Klimatyzatory marki nie tylko chłodzą powietrze, ale też potrafią je oczyszczać – to właśnie największe z udogodnień, jakie oferują nowe urządzenia TCL. Jest to możliwe dzięki własnej technologii FreshIN+ 2.0, będącej pierwszym w branży dwukierunkowym systemem wymiany świeżego powietrza. Efektem ma być nie tylko czyste, bogate w tlen powietrze, ale też usuwanie alergenów (od kurzu po zwierzęcą sierść) czy eliminowanie nieprzyjemnych zapachów.

Klimatyzatory mogą pochwalić się też unikatową konstrukcją nawiewów (ponad 1000 mikrootworów rozpraszających chłodne powietrze) oraz mogą być obsługiwane zdalnie przez aplikację bądź asystenta głosowego.

Tak zaawansowane urządzenia potrzebują nowoczesnego – a do tego oszczędzającego środowisko naturalne – zaplecza, stąd TCL pochwalił się zakończeniem na początku tego roku pierwszego etapu budowy najnowocześniejszego parku technologicznego marki, którego założenia konstrukcyjne (i cena, wynosząca blisko pół miliarda dolarów!) są imponujące.

TCL Wuhan Intelligent Industrial Park for Air Conditioners to wielki, trzyetapowy projekt o wartości 497 mln USD. Na terenie o powierzchni 390 000 metrów kwadratowych realizowany będzie kompletny łańcuch produkcji klimatyzatorów: badania i rozwój, produkcja oraz logistyka – TCL będzie wytwarzał docelowo ponad sześć milionów klimatyzatorów rocznie, eksportowanych do ponad 160 rynków na całym świecie.

TCL buduje park technologiczny w Wuhan / fot. TCL
TCL buduje park technologiczny w Wuhan / fot. TCL

Park jest w znacznym stopniu zasilany energią słoneczną, monitorowany przez EMS (system zarządzania energią) wyposażony w inteligentny system nawadniania. Zużycie energii, jak i emisja dwutlenku węgla, mają być utrzymywane na bezpiecznym dla środowiska poziomie.

Zasilanie energią jest realizowane poprzez panele fotowoltaiczne, którymi pokryta jest praktycznie cała powierzchnia parku – łącznie 94 800 metrów, co przekłada się na produkcję energii na poziomie 9 milionów kWh.

W parku będzie działał inteligentny system gospodarki wodnej, który zbiera, przechowuje i oczyszcza zgromadzoną deszczówkę na terenie fabryki, która następnie trafia do obiegu, a także kompleksowe rozwiązania w zakresie zrównoważenia emisji gazu, emisji dwutlenku węgla i innych odpadów produkcyjnych.

Nie wiem, jak Was, ale mnie skala inwestycji przekonała, że TCL bardzo poważnie traktuje rynek klimatyzatorów i zarówno Sharp, jak Kaisai czy nawet równie chiński Gree ma się czego obawiać.

Szukasz opinii o najnowszych telewizorach marki? Sprawdź recenzję TCL C745, świetnie wycenionego i potężnego 55 calowca z gamy na 2023 rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE