G-Shock w tej wersji kupisz w Polsce tylko w salonach jubilerskich W.Kruk! To tak można?

Jeśli jeszcze mieliście jakieś wątpliwości co do tego, że G-Shock przestał być elementem wyposażenia dość specyficznych grup użytkowników w rodzaju nurków, survivalowców czy po prostu osób, którym bardziej niż na wyglądzie zależy na czytelności i wszystkoodporności zegarka, to mam dla Was zwięzły komunikat.

Po specjalną wersję MTG-B3000D-1A9 dystrybutor marki w Polsce zaprasza nas do … salonów biżuteryjnych! Czyżby kontrpropozycja dla tych, dla których DW-H5600 (recenzja G-Shock DW-H5600) jest może i nowoczesny, ale zbyt toporny?

Po G-Shocka do Kruka – ale nie tego od windykacji, ale od biżuterii. Czy to ma sens?

G-Shock MTG-B3000D-1A9 / fot. G-Shock
G-Shock MTG-B3000D-1A9 / fot. G-Shock

MTG-B3000D-1A9 w złoto-srebrnej wersji, dostępnej wyłącznie w dystrybucji poprzez salony jubilerskiej W. Kruk, to przypieczętowanie rozłamu w ofercie marki. Z jednej strony mamy tu zegarki dla hardkorów, które mają przetrwać nawet apokalipsę zombie, z drugiej modowe serie dla osób, którym znudziło się paradowanie z Dieslem czy innym Hilfigerem wielkości spodka na nadgarstku.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że modowe G-Shocki dla konserwatywnych fanów marki są czymś w rodzaju piwa bezalkoholowego albo burgera vege (G-Shock wskazał swoje korzenie w streetarcie, a nie turystyce czy sportach wodnych!) i choć pewnie wszelkiej maści ozdobne oktagony sprzedają się dobrze, to „starej” klienteli nie zadowolą.

Wracając do tematu, czyli modelu dostępnego w salonach W. Kruk: MTG-B3000D-1A9 powstał z hybrydy żywicy i stali zegarek, a kolorystyka oparta na  połączeniu srebra i złota a uzasadniać jego dostępność w salonach jubilerskich. Od razu dodam, że dystrybutor wskazuje także na element tradycji (W. Kruk to najstarsza marka tego rodzaju w Polsce) oraz dbałości o detal w obu firmach.

G-Shock MTG-B3000D-1A9 / fot. G-Shock
G-Shock MTG-B3000D-1A9 / fot. G-Shock

Nowy zegarek należy do linii MTG, czyli Metal Twisted G-SHOCK. To kolekcja ze specjalnej kategorii G-SHOCK EXCLUSIVE, obejmującej wszystkie modele łączące w sobie wstrząsoodporną konstrukcję z projektem mającym sprawdzać się również w przypadku bardziej formalnych okazji. MTG-B3000D-1A9 jest utrzymany w bikolorze – srebrna powłoka całego zegarka wzbogacona złotymi akcentami sprawia, że zegarek ma pasować do wszystkich stylizacji.

Choć postawiono na design, to całość jest chroniona przez strukturę Dual Core Guard – obudowę wzmocnioną włóknem węglowym. Nie zabrakło tu powlekanej jonowo ramki ze stali nierdzewnej oraz szczotkowania elementów wykończeniowych zegarka. Szafirowe, odporne na zarysowania szkiełko o wysokiej przezroczystości wyposażone jest w wewnętrzną powłokę antyrefleksyjną.

Model jest niezwykle cienki i ma grubość zaledwie 12,1 mm od ramki do dekla. Dużym plusem będzie łatwość wymiany paska – bez problemu zrobimy to we własnym zakresie. Czasomierz wyposażony jest również w baterię zasilaną energią słoneczną TOUGH SOLAR, a technologia Bluetooth Smart wspiera między innymi synchronizację czasu ze smartfonem.

Na oficjalnej stronie W. Kruk zapłacimy za zegarek dokładnie 5000 zł. Co Wy na to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE