To nie jest zwykły głośnik Bluetooth. To zawodnik sumo, który ma nagłośnić mały koncert!

No, no, no – kto by się spodziewał, że to właśnie Sharp skorzysta z pomocy słynnego Devialeta do konstrukcji potężnego głośnika bezprzewodowego?

Od dłuższego czasu francuska marka współpracowała głównie z Huawei (tu o ile wspólny głośnik był przeciętny, tak słuchawki Huawei FreeBuds 2 Pro do dziś powodują opad szczęki!) i można obstawiać, że z tego mariażu wyjdzie coś ciekawego.

A Sharp wie, jak podkręcić atmosferę, bo głośnik wygląda wypisz wymaluj jak urządzenie estradowe i mam przeczucie, że jego moc dorówna nazwie!

Sharp SumoBox CP-LS100 ma wymienną baterię, gniazda XLR i 120 W mocy RMS!

Sharp SumoBox / fot. Sharp

Po zjawiskowym Teufel Power Hifi, które wniosło powiew estradowego dźwięku do zwykle maleńkich głośniczków Bluetooth, przeszedł czas na japońską odpowiedź na pokaźną mocą i gabarytem propozycję rodem z Niemiec.

SumoBox jest pierwszym produktem, przy tworzeniu którego Sharp nawiązał współpracę z francuską marką audio Devialet, wdrażając technologię SAM® (Speaker Active Matching), mającą umożliwiać wytwarzanie bogatego, szczegółowego i mocnego basu przy minimalnych słyszalnych zniekształceniach.

To autorskie rozwiązanie jest wspierane przez zamkniętą konstrukcję, co jest niezwykłą rzadkością w tego typu urządzeniach i daje realną szansę na dobre kontrolowanie niskich tonów. 

Sharp SumoBox CP-LS100 zapewnia do 105 dB głośności dzięki systemowi głośników stereo o mocy 120 W RMS, składającemu się z 2 x 8-calowych głośników niskotonowych i 2 x 2-calowych głośników wysokotonowych. Wykonana z drewna obudowa głośników SumoBox ma zapewniać odpowiednią akustykę, a jej kątowa konstrukcja – optymalne rozproszenie dźwięku.

Sharp SumoBox / fot. Sharp
Sharp SumoBox: promocja na start / fot. Sharp

Świetnie wygląda obudowa kolumny: znajdziemy tu efektowną maskownicę ze stali oraz narożniki chronione przez specjalne silikonowe nakładki, które można łatwo zastąpić nóżkami, dzięki czemu głośnik będzie stabilnie pracował w pionie i poziomie.

SumoBox posiada wiele opcji łączności z niezależną kontrolą poziomu.:

  • 3 kanały wejściowe,
  • combo TRS/XLR (2x) z regulacją pogłosu, tonów niskich i wysokich,
  • Aux/Bluetooth.

Dzięki temu łatwo podłączymy keyboard, gitarę lub mikrofon i z wyregulujemy poziomy. Głośnik można bezprzewodowo połączyć z innym SumoBox w trybie Duo, aby uzyskać prawdziwie bezprzewodowe odtwarzanie stereo lub można użyć przewodowego łącza głośnikowego do połączenia łańcuchowego wielu SumoBoxów i współdzielenia źródeł wejściowych.

Unikalną cechą SumoBox jest dołączona do zestawu wymienna/ładowalna bateria litowo-jonowa 14,8 V 5 Ah, która zapewnia do 10 godzin odtwarzania – bez trudu wymienimy ją na drugą i po kilku sekundach przerwy możemy dalej cieszyć się pracą urządzenia! 

Na start głośnik wyceniono na 1999 zł.

Sharp to nie tylko ciekawe audio – sprawdź test Sharp 65EQ7EA, czyli budżetowego 65 calowca z dźwiękiem od Harmana! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE