MPM podpowiada, jak wybrać zamrażarkę i jak utrwalić smak owoców!

MPM to krajowa marka AGD, której urządzenia towarzyszą nam już od trzech dekad. Jesteście ciekawi, jakie porady firma przygotowała dla osób, chcących zachować smak lata w zamrożonych owocach i jak wybrać dla siebie najlepszą zamrażarkę?

MPM doradzi, jak najlepiej mrozić owoce i czym kierować się wybierając odpowiedni do swoich potrzeb sprzęt

Przygotowywanie mrożonek z sezonowych produktów to świetny sposób na zatrzymanie ulubionych smaków owoców i warzyw przez cały rok. Kiedy masz ochotę na pyszny koktajl z truskawek albo ciacho z malinami w środku zimy, wystarczy, że wyciągniesz zapasy z zamrażarki.

Jednak prawidłowe mrożenie warzyw i owoców wymaga szczególnych warunków, bo na ich świeżość i jakość mają wpływ odpowiednia temperatura i  wilgotność. Dlatego warto wybrać odpowiedni sprzęt, który pomoże bezpiecznie przechować sezonowe smaki na zimowe dni.

MPM-182-ZS-14 / fot. MPM
MPM-182-ZS-14 / fot. MPM

Jak mrozić warzywa i owoce?

  1. Przygotuj produkty – umyj i osusz warzywa i owoce; że zepsute, nadgniłe, obite produkty nie nadają się do mrożenia.
  1. Zblanszuj – niektóre produkty tj. kalafior, brokuły, fasola szparagowa, marchewka, groszek, szpinak i jarmuż warto zblanszować przed zamrożeniem. Nie blanszuj pieczarek i cebuli!
  1. Zapakuj i zamroź – małe owoce i warzywa możesz zamrozić w całości, uprzednio pakując je w odpowiednie pojemniki, natomiast duże pokrój na mniejsze kawałki i dopiero zapakuj do woreczków.
  2. Nie mrozimy produktów o dużej zawartości wody np. ogórek, pomidor, pomarańcze czy arbuz.

Apetyt na owoce i warzywa z własnej lodówki pobudzony, ale zastanawiacie się, gdzie to wszystko upchnąć? No cóż – być może potrzebujecie dodatkowej zamrażarki wolnostojącej – szufladowej lub skrzyniowej 🙂 Jaką wybrać?

Zamrażarki skrzyniowe są zazwyczaj większe i bardziej pojemne niż szufladowe i pozwalają łatwo przechowywać nieregularne kształty (np. zamrażarka MPM-251-SK-08E ma aż 246l pojemności użytkowej!).

Z kolei zamrażarki szufladowe są wyposażone w poziome szuflady lub przegrody, które umożliwiają łatwy dostęp do przechowywanych produktów. Podział na poszczególne segmenty pozwala szybko posegregować świeże warzywa i owoce.

Zamrażarka skrzyniowa zazwyczaj utrzymuje równomierną temperaturę na całej swojej powierzchni, zaś zamrażarka szufladowa ze względu na konstrukcję szuflad, może rozprowadzać temperaturę wielostopniowo.

MPM-251-SK-08E / fot. MPM
MPM-251-SK-08E / fot. MPM

Jaką pojemność zamrażarki wybrać?

  • Mała zamrażarka o pojemności do 150 litrów sprawdzi się w Twoim domu, jeżeli masz 3-4 osobową rodzinę i robisz zakupy z wyprzedzeniem. Taka kubatura wystarczy, aby odciążyć zamrażalnik lodówki i oszczędzić czas na codziennych zakupach.
  • Średnia zamrażarka od 150 do 250 litrów przyda Ci się, jeśli masz dużą rodzinę, mieszkasz z wieloma współlokatorami, robisz zapasy żywności na dłużej lub lubisz przez cały rok cieszyć się naturalnym smakiem owoców sezonowych.
  • Duża zamrażarka przekraczająca 250 litrów będzie dla Ciebie odpowiednia, jeżeli na bieżąco przechowujesz duże ilości mrożonych produktów lub prowadzisz firmę gastronomiczną lub sklep spożywczy.

Wybierając pojemność zamrażarki, pamiętaj, że warto kupić mniejsze urządzenie i wypełniać je po brzegi!

Lubisz ciekawe i funkcjonalne sprzęty AGD? Sprawdź naszą opinie o DEERMA FD200, czyli świetnie zaprojektowanym wentylatorem z opcją cyrkulacji, zdalnym sterowaniem i ruchem głowicy w pionie i poziomie jednocześnie! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE