Płyta gazowa bez płomieni? Oszczędność do 50% gazu i wygląd indukcji! Ile to kosztuje?

Płyta gazowa bez płomieni – brzmi za dobrze, by było prawdziwe? A skąd! Polska marka Solgaz proponuje takie rozwiązania i wyglądają one co najmniej dobrze – choć swoje też kosztują.

Ciekawi, jak wyglądają płyty gazowe bez płomieni i czy jest to kosztowna zabawa?

Płyty gazowe Solgaz – kiedy chciałeś korzystać  gazu, ale tak wygodnie, jak z indukcji!

Solgaz Innova Premium 5+3 / fot. Solgaz
Solgaz Innova Premium 5+3 / fot. Solgaz

Kiedy pierwszy raz zetknąłem się z pytami gazowymi, od razu wiedziałem, że to będzie ciekawa nisza. Nie oszukujmy się – indukcje zmieniły zasady gry w zakresie designu idealnej kuchni i dziś już mało kto chce mieć w domu płytę, na której radośnie buzują niebieskawe ogniki.

Do tego nie zapominajmy o jednej kwestii – nie każde mieszkanie czy dom, zwłaszcza starsze, w której nie ma wyprowadzonej tzw. siły, nadaje się do komfortowej pracy na kuchni indukcyjnej. Owszem, podpina się je też do standardowego 230V, ale nie trzeba być fachowcem, żeby się domyślać, że 230V sporo brakuje do wymaganych 400. Dodatkowo nie każdy chce wykorzystywać energię elektryczną i stawia dalej na gaz – zwłaszcza, jeśli ma korzystną umowę z operatorem bądź … ma go np. w czynszu.

I właśnie tu pojawia się ciekawa opcja w postaci płyt gazowych, które mają łączyć nowoczesność i bezpieczeństwo indukcji z potencjałem gazu jako paliwa. Co ciekawe, w takich urządzeniach nie widzimy fizycznego płomienia gazu, który ukryty jest pod szkłem płyty!

Do tego konstrukcje Solgazu mogą pochwalić się m.in.:

  • przyspieszeniem gotowania dzięki funkcji Booster,
  • precyzyjnym ustawianiem temperatury w °C,
  • funkcją timera, minutnika oraz pamięci płyty „Stop&go”,
  • cichą pracą dzięki zastosowaniu żarników zamiast iskrowników,
  • dużymi palnikami (nawet 22 cm),
  • kontrolą rodzicielską (blokada przed przypadkowym uruchomieniem).

W przypadku większych urządzeń, jak np. Innova Premium 5+3, znajdziemy w nich połączenie intuicyjnego panelu sterowania dotykowego, silniki magnetyczne, których praca zwiększa trwałość ceramiki oraz żarniki, gwarantujące cichą pracę urządzenia. Ciekawostką jest osiągana temperatura, którą może wytworzyć duży palnik – wynosi ona aż 800 stopni!

Przywoływany model Solgaz Innova Premium 5+3 producent wycenia na 5299  – jak myślicie, to rozsądna cena za zalety gaz zamknięte w efektownej formie indukcji? 

Lubisz ciekawe AGD? Zobacz recenzję Samsung Bespoke Jet, odkurzacza pionowego z genialną stacją! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE