Weź głośnik Bluetooth, dodaj powerbank, Wi-Fi i włala: oto JBL Charge 5 WiFi!

JBL Charge 5 WiFi to najnowsza propozycja ciekawego głośnika przenośnego, który tym razem chce być czymś więcej, niż „tylko” nosidełkiem w ręku czy przypinką do plecaka!

Pomysł na podniesienie modelu oczko wyżej nie jest może zbyt odkrywczy (bo podobne rozszerzenie łączności prezentował choćby Sonos Roam), ale w połączeniu z funkcję powerbanka, charakterystycznym designem marki i mocną baterią będzie to ciekawe urządzenie!

JBL Charge 5 WiFi zachowuje najlepsze cechy wyglądu głośników marki, ale dodaje dużo nowości!

JBL Charge 5 WiFi / fot. JBL
JBL Charge 5 WiFi / fot. JBL

Choć nie jestem specjalnym fanem mobilnych głośników (ale nieco zmieniłem zdanie dzięki testowi uniwersalnego rozwiązania głośnik+ radio cyfrowe w jednym w postaci Hama DR200BT), to premiera nowego JBLa nie pozostawia wątpliwości, że amerykański producent nie zamierza oddawać pola na tym rynku i śmiało idzie po nową grupę użytkowników.

JBL Charge 5 WiFi to już nie jest efektownie wyglądające, ale niedrogie maleństwo dla nastolatków, a raczej mocny konkurent dla przenośnych głośników premium, takich jak Sonos Roam, które poza łącznością Bluetooth oferują coś więcej.

Urządzenie obsługuje zarówno BT, jak Wi-Fi i to jest coś, co sprawi, że będziemy z niego częściej korzystać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do bezprzewodowej sieci. Korzystanie z dobrodziejstw tej formy łączności uprzyjemni strumieniowe przesyłanie muzyki przez AirPlay, Alexa Multi-Room Music, Chromecast built-in i Spotify Connect, dzięki czemu będziemy cieszyć się cyfrową muzyką i radiem.

JBL Charge 5 WiFi / fot. JBL
JBL Charge 5 WiFi / fot. JBL

Oczywiście głośnik ciągle zachowuje tak istotne dla przenośnych urządzeń cechy, jak kompaktowe wymiary i wysoka odporność – znajdziemy tu ochronę przed wodą i kurzem w klasie wodoszczelności IP67. Mocna bateria pozwala nawet na 20 h pracy, a funkcja powerbanku pozwoli uzupełnić energię np. naszego smartfona!

To nie koniec ciekawostek, jakie znajdziemy w JBL Charge 5 WiFi: sporą ciekawostką jest implementacja funkcji autokorektora, który sprawia, że głośnik sam dzięki dwukierunkowym mikrofonom dostosowuje swoje brzmienie do warunków otoczenia (np. otwarta lub zamknięta przestrzeń).

Aplikacja JBL One umożliwia dostosowanie korektora i sterowanie zgodnymi głośnikami: dzięki niej szybko skonfigurujemy urządzenie, spersonalizujemy ustawienia czy przejrzymy zintegrowane usługi muzyczne.

W momencie premiery JBL Charge 5 WiFi wyceniono na 1199 zł.

Lubisz propozycje JBL? Co powiedz na JBL Wind 3S, czyli szalony pomysł głośnika dla … rowerzystów?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE