Dawaj fotowoltaikę na balkon: EcoFlow PowerStream pozwoli zaoszczędzić Kowalskiemu!

EcoFlow PowerStream to jedno z tych urządzeń, które mogą pozwolić na solidne oszczędności w każdym gospodarstwie domowym.

No dobra – prawie każdym, bo jeśli mieszkasz na niskim parterze czy w suterenie masz pecha, bo na czymś panel słoneczny trzeba rozwiesić. Gdyby to perpetuum mobile proponowała inna marka, być może miałbym jakieś wątpliwości – ale nasz test EcoFlow RIVER 2 Max pokazał, że to prawdziwy twardziel wśród producentów tego typu urządzeń!

EcoFlow PowerStream ma sprawić, że słońce dostarczy energię do niemal każdego mieszkania. I to ma sens!

EcoFlow PowerStream / fot. EcoFlow
EcoFlow PowerStream / fot. EcoFlow

EcoFlow PowerStream to najnowsze rozwiązanie znanej marki w zakresie fotowoltaiki. Pierwszy balkonowy system fotowoltaiczny z przenośną stacją zasilania umożliwia wygodne korzystanie z energii słonecznej i magazynowanie nadwyżek prądu!

Dzięki temu mamy realną możliwość oszczędności wydatków, jakie ponosimy na zasilenie wszystkich urządzeń elektrycznych w mieszkaniu.

System obejmuje kilka elementów i jest prosty w instalacji:

  • mikroinwerter służy między innymi do podłączenia pozostałych podzespołów i jest kompatybilny ze wszystkimi przenośnymi stacjami zasilania EcoFlow,
  • wtyczka Smart Plug umożliwia monitorowanie, kontrolę i przydział energii w czasie rzeczywistym – wygodny dostęp do najważniejszych funkcji oferuje dedykowana aplikacja,
  • PowerStream pozwala także korzystać z różnych paneli fotowoltaicznych – o sztywnej lub elastycznej konstrukcji.

System zapewnia zasilanie awaryjne, ułatwia zarządzanie zużyciem energii i minimalizuje zależność użytkowników od sieci energetycznej, a do tego można zamontować go na balkonie, tarasie lub nawet w garażu.

Urządzenie może pracować z elastycznymi panelami słonecznymi 100 W × 8 lub sztywnymi panelami 400 W × 2, autonomicznie monitoruje transfer energii i pozwala go kontrolować na ekranie własnego smartfona, a do tego jest kompatybilne z przenośnymi stacjami ładowania EcoFlow!

Poniżej znajdziecie reckę wideo takiej stacji:

Warto zaznaczyć, że według informacji producenta urządzenie może zmniejszyć roczne rachunki za prąd nawet o 1/3! Jeszcze czekamy na oficjalną wycenę w naszym kraju – na rynku brytyjskim zestaw o mocy 2kW wyceniono na 2400 funtów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE