ConnectLife, czyli jeden ekosystem Smart Home dla Hisense, Asko, Vidaa i Gorenje!

ConnectLife to jedna aplikacja agregująca ekosystemy potężnych marek, takich jak Hisense, Asko, Vidaa i Gorenje. Dziś nikogo już nie dziwi fakt unifikacji narzędzi do zarządzania Smart Home – bo po co rozdrabniać się na odrębne aplikacje do AGD i RTV, skoro można w jednym systemie spiąć np. klimatyzację, piekarnik i telewizor i to różnych marek?

Brzmi to pięknie i przywodzi na myśl mokry sen globalisty, tyle że od ponad roku coraz częściej zastanawiamy się, komu udostępniamy dane z naszego smart życia i co do czego ktoś może je wykorzystać. Gotowi na oddanie danych w imię zdalnej kontroli nad piekarnikiem?

ConnectLife, czyli Smart Home po chińsku

Gorenje ConnectLife / fot. mat. pras.
Gorenje ConnectLife / fot. mat. pras.

Żyjemy w erze smart technologii. Coraz więcej urządzeń korzysta z zalet łączności sieciowej: w 2018 r. liczba podłączonych do sieci urządzeń na całym świecie wynosiła 22 mld, a do 2030 r. liczba ta wzrośnie do ponad 50 mld.

ConnectLife jest platformą, która umożliwia łączenie ze sobą wszystkich inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego marek Hisense, Gorenje i ASKO. Oznacza to, że do monitorowania inteligentnego domu możemy używać tylko jednej platformy smart living dostępnej przy użyciu tej samej aplikacji mobilnej.

ConnectLife pozwala na monitorowanie i sterowanie pracą urządzeń domowych z dowolnego miejsca. Jednym z przykładów urządzeń do zdalnego sterowania jest piekarnik elektryczny BPSA6747A08BGWI od marki Gorenje.

Za pomocą aplikacji można:

  • zdalnie rozgrzać urządzenie,
  • zaprogramować czas pracy piekarnika,
  • na bieżąco monitorować temperaturę,
  • obserwować pozostały czas przygotowania dania,
  • skorzystać z funkcji listy zakupów w aplikacji.
Gorenje ConnectLife / fot. mat. pras.
Gorenje ConnectLife / fot. mat. pras.

Nie ma co ukrywać, że jedną z kluczowych – choć prostych – opcji, jakie przyciągną do Smart Home nowych użytkowników, jest błyskawiczna, zdalna kontrola stanu sprzętów elektronicznych, jakie mamy w domu. Koniec obaw o to, czy na pewno wyłączyliśmy piekarnik czy ogrzewanie, bo wystarczy odpalić aplikację na smartfonie i wszystko mamy jak na dłoni.

Jesteś ciekaw, jak działa aplikacja Vidaa do obsługi telewizorów Hisense? Sprawdź recenzję Hisense 55U7HQ!

Możemy też zdalnie aktywować/dezaktywować blokady rodzicielskie czy obsługiwać aplikację poprzez zewnętrznego asystenta głosowego jak Google czy Alexa.

Pojawia się tu jednak malutkie i niezbyt wygodne pytanie – co z naszymi danymi? Chyba kończy się już czas żarcików z chińskich serwerów i tekstów w tylu „a co kogo obchodzi, co robię w domu”. I żeby nie było – moje obawy dotyczą każdego systemu tego typu – nieważne, czy będzie to narodowa chmura, centrum danych w Tel Awiwie, Waszyngtonie czy Londynie.

Być może docieramy do ściany i kończy się bezrefleksyjne oddawanie uprawnień do wszelkich danych dla każdej apki w naszym smartfonie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE