Garmin Dash Cam Live będzie totalnym strażnikiem Twojego auta? Tak, o ile mu dopłacisz!

Garmin Dash Cam Live to kolejne urządzenie kultowej marki, które ma sprawić, że nasze auto będzie bezpieczne. I choć zwykle jestem sceptyczny wobec tego rodzaju rozwiązań, to ta kamerka ma zaskakująco dużo do zaoferowania – choć też swoje kosztuje, a do tego za najważniejsza opcję musimy dopłacić w formie comiesięcznego abonamentu!

Garmin Dash Cam Live: kiedy zwykła kamerka samochodowa to za mało

Garmin Dash Cam Live / fot. Garmin
Garmin Dash Cam Live / fot. Garmin

Garmin od dawna słynie z dobrej jakości kamer i nawigacji do aut – dość wspomnieć, że do dziś to chyba najczęściej wybierana marka przez zawodowych kierowców. Garmin Dash Cam Live to model, który pozwala na rejestrowanie zdarzeń na drodze, ale w przeciwieństwie do tańszej konkurencji, daje też możliwość skorzystania z LTE, dzięki któremu dostaniemy powiadomienie o tym, że coś dzieje się z autem zostawionym na parkingu.

To kapitalne rozwiązanie nie tylko z powodu funkcji wirtualnego strażnika, jaki zaalarmuje nas poprzez smartfon, ale pozwala też w czasie rzeczywistym podglądać bezpośrednie otoczenie samochodu! Dzięki temu jest bardzo prawdopodobne, że uda się nam ustalić zdalnie sprawcę uszkodzenia czy innego zdarzenia, które może mieć miejsce przy naszym pojeździe.

W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć o „drobnej” wadzie tej opcji. Otóż jeśli zamierzamy korzystać z monitorowania pojazdu 24/7 po LTE, musimy wykupić miesięczny plan subskrypcji Vault w aplikacji Garmin Drive.

Garmin Dash Cam Live / fot. Garmin
Garmin Dash Cam Live / fot. Garmin

Ceny planów zaczynają się od 10,99 €/miesiąc i pozwalają na:

  • podgląd pojazdu na żywo,
  • śledzenie lokalizacji,
  • ostrzeżenia przed kradzieżą,
  • powiadomienia dla kontaktów awaryjnych,
  • funkcję ochrony parkingowej,
  • dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia okresu przechowywania nagrań wideo do 30 dni.

Urządzenie może pochwalić się nagrywaniem w HD 1440p z szerokim obiektywem 140 stopni i optyką Garmin Clarity HDR, obsługą poleceń głosowych, integracją z aplikacją mobilną czy dodatkowymi alertami o kolizji, zmianie pasa ruchu czy fotoradarach.

Gotowi do subskrypcji Netfliksa dodać jeszcze Garmina?

Lubisz sprzęt Garmina? Sprawdź recenzję Garmin Epix 2, najdroższego smartwatcha z portfolio marki! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE