Audio-Technica ATH-S220BT: tak wyglądają niedrogie słuchawki według kultowej marki!

Niedawno pisaliśmy o Audio-Technica ATH-M50xBT2, które mocno rozdmuchały oczekiwania wobec marki, a tu Audio-Technica ATH-S220BT ma być autorskim pomysłem cenionego producenta na powalczenie o klienta w lidze niedrogich, nausznych słuchawek Bluetooth. Idea jest prosta: w tym budżecie mocna bateria to podstawa!

Audio-Technica ATH-S220BT: 60 godzin grania to dużo, czy niekoniecznie?

Zanim przejdziemy do przeglądu kluczowych funkcji tego modelu, musimy poświęcić chwilę na porównanie czasu pracy ATH-S220BT do przykładowych modeli z różnych półek cenowych, tak żeby na własne oczy sprawdzić, czy A-T rzeczywiście tak mocno punktuje baterią.

Audio-Technica ATH-S220BT
Audio-Technica ATH-S220BT / fot. Audio-Technica

Skupiłbym się na trzech modelach, z których pierwsza propozycja będzie moim faworytem, jeśli chodzi o czas pracy zestawiony z ceną i możliwościami:

  • Apollo Q10 (test Tronsmart Apollo Q10), zapewniających dobre brzmienie, czas pracy do 100 h (!) i cenę oscylującą wokół 200 zł,
  • JBL Tune T750BT NC, oferujących mocniejsze ANC, ale słabszy czas pracy do 22 h bez ANC w cenie około 400 zł,
  • Jabra Elite 85h, w cenie około 700 zł zapewniających mocne ANC, wysokiej jakości brzmienie, czas pracy do 36 h z ANC i kapitalną aplikację.

Jak widzicie, Audio-Technica ATH-S220BT ze swoimi 60 h działania to naprawdę solidna propozycja, którą bije jedynie wyjątkowa pod tym względem propozycja Tronsmarta. Akumulatorek ATH obsługuje też szybkie ładownie – po 10 minutach uzupełniania energii ma grać nawet przez 3,5 h!

Audio-Technica ATH-S220BT
Audio-Technica ATH-S220BT / fot. Audio-Technica

Czym jeszcze nowość od A-T będzie nas kusiła? Przede wszystkim obietnicą czystego brzmienia, z jakiego słynie ten producent: znajdziemy tu standardowe, 40 mm przetworniki i obsługę jedynie podstawowych kodeków SBC, ale w tej półce cenowej niekoniecznie będzie nas to dziwiło. Zadziwia deklarowane na stronie firmowej pasmo przenoszenia w zakresie 5 – 32 000 Hz i mam wrażenie, że dotyczy to w najlepszym przypadku połączenia przewodowego, bo takie też zapewnia S220tka.

Na pokładzie znajdziemy też przydatne Google Fast Pair (koniec z kłopotami parowania na Androidzie!), tryb niskich opóźnień przydatny do gier i multimediów, obsługę asystentów głosowych i ciekawostkę w postaci głosowego powiadamiania o stanie słuchawek (np. aktualny stan baterii).

Szczegółową specyfikację znajdziecie na stronie Audio-Technica, a w polskich sklepach ten model wyceniono obecnie na około 300 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE