Nokia E3511 ma być drugim atakiem marki na True Wireless z ANC! Serio?

Nokia od jakiegoś czasu próbuje zaistnieć wśród producentów słuchawek True Wireless i muszę powiedzieć, że wychodzi jej to na razie mocno średnio. Dopiero co Nokia BH-805 była mieszanką przeciętnego ANC (tylko 25 dB) i designu rodem z sortowanych po taniości słuchawek z Aliexpress, a teraz pojawia się kolejny model, który na pierwszy rzut oka łata braki poprzednika, ale w środku dalej oferuje to samo! Nokia E3511 jest wypadkową projektów od Samsunga i Apple – ale czy to wystarczy?

Nokia E3511: kiedy uczysz się na błędach, ale ciągle najbardziej lubisz przepisywać prace domowe

Trochę szkoda, że marka o takich korzeniach nie może znaleźć pomysłu na własne audio i podejrzewam, że Nokia E3511 nic tu nie zmieni. Owszem, słuchawki mogą się podobać: etui to mocno podobna konstrukcja do tego, co proponował Samsung (zobacz test Samsung Galaxy Buds Pro), a „pąki” mocno przypominają słuchawki od Apple, ale czy tędy prowadzi droga do podbicia rynku True Wireless?

No właśnie – choć dawno upadającą Nokię przejęli Chińczycy, to ciągle mam nadzieję, że wróci ona do tych firm, które nadają ton w branży, a nie kopiują rozwiązania konkurencji.

Nokia E3511
Nokia E3511 / fot. Nokia

Słuchawki posiadają 10-milimetrowe przetworniki, Bluetooth 5.2 oraz aktywną redukcję hałasów otoczenia ANC. Za zasilanie „paków” odpowiadają baterie o pojemności 45mAh, mające zapewnić 4,5 godziny odtwarzania muzyki z ANC i 6 godzin bez niego. Etui ładujące może pochwalić się wbudowanym akumulatorkiem o pojemności 350mAh, który wydłuży czas pracy do 17 godzin z ANC łącznie lub 25 bez tej funkcji.

Znajdziemy tu również obsługę asystentów głosowych Google i Siri, możliwość korzystania z jednej słuchawki w trybie mono, aluminiowe etui, podwójny mikrofon typu MEMS. Na pochwałę zasługuje waga urządzenia – jedna słuchawka waży tylko 4 g, a etui – 40 g.

Gdyby przymknąć oko na bliźniaczy wygląd do wiodących marek w branży, to ten model prezentowałby się całkiem nieźle (choć brakuje podania mocy ANC). Niestety, strzałem w stopę jest obsługa kodeków – według strony producenta znajdziemy tu wyłącznie SBC.

Na razie nie podano dostępności ani ceny tego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE