Teufel RADIO ONE: nowoczesne radyjko i budzik dla wymagających!

Są takie urządzenia, które nagle okazują się być niepotrzebne. Tak było choćby w przypadku budzików – dziś mało kto pamięta, że przed nastaniem powszechnie używanych telefonów to właśnie one wybudzały nas ze snu! Ciekawą propozycję ma Teufel, który w postaci Teufel RADIO ONE postanowił nieco odświeżyć ten segment urządzeń i zaproponować miks budzika ze stacja muzyczną Hi-Fi!

Teufel RADIO ONE: fajny pomysł na budzik z dodatkami, ale cena robi wrażenie

Nowe RADIO ONE łączy w sobie zalety tradycyjnego odbiornika radiowego oraz nowoczesnego głośnika. Urządzenie odbiera radio FM oraz cyfrowo przez DAB+, a wysuwana antena zapewnia dobrą jakość transmisji. Szybki i łatwy dostęp do ulubionych stacji jest możliwy dzięki opcji zapisywania do trzech programów na klawiszach szybkiego wywołania. RADIO ONE odtwarza także muzykę z urządzeń zewnętrznych przez Bluetooth lub port AUX.

Teufel RADIO ONE / fot. Teufel

Na górnej części obudowy umieszczono fizyczne przyciski oraz pokrętło, dzięki którym nawigacja po menu jest bardzo intuicyjna. Całość może pochwalić się dużym wyświetlaczem z funkcją automatycznej lub ręcznej regulacji jasności.

Za brzmienie RADIO ONE odpowiadają dwa 2-calowe przetworniki pełnozakresowe, a mocny bas zapewniają duże pasywne przetworniki umieszczone z tyłu urządzenia. Dzięki funkcji wirtualnego dźwięku przestrzennego Dynamore możemy cieszyć się rozlokowanym w przestrzeni brzmieniem. Wysoką jakość muzyki przesyłanej bezprzewodowo i brak opóźnień zapewnia Bluetooth 5.1.

RADIO ONE może służyć jako budzik Hi-Fi, który rano powita użytkownika wybraną stacją, muzyką z zewnętrznego urządzenia lub jednym z predefiniowanych dzwonków. Jednym z nich jest „Berlin” – dźwięk inspirowany brzmieniem dzwonów berlińskiego Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma – fajny smaczek, jak na urządzenie zaprojektowanie w stolicy Niemiec.

Radio oferuje kilka trybów budzika:

  • pojedynczy,
  • codzienny,
  • w dni powszednie,
  • weekendowy.
Teufel RADIO ONE / fot. Teufel

Pojedyncze alarmy można zaplanować na konkretną datę, nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Połączenie budzika, radyjka i streamera Bluetooth (zwłaszcza w tak pięknej obudowie!) jest kuszące, ale nie każdy zaakceptuje jego cenę, która obecnie wynosi 779 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE