NightBuds: inteligentne słuchawki, które pomogą Ci zasnąć, ale też dobrze zabrzmią!

Gdzie Bose i Amazfit nie może, tam Kokoon wkracza cały na biało! Nie mam pojęcia, dlaczego dopiero teraz ktoś wpadł na pomysł, żeby opracować słuchawki, które sprawdzą się podczas zwykłego użytkowania (słuchanie muzyki, rozmowy głosowe) i pomogą nam zasnąć! Kokoon NightBuds to arcyciekawa propozycja dla fanów muzyki i osób, które potrzebują wsparcia, żeby dobrze przespać całą noc.

Kokoon NightBuds: słuchawki do zasypiania, które sprawdzą się w każdej sytuacji

Znak naszych czasów to coraz częstsze problemy ze snem, spowodowane stresem lub czynnikami zewnętrznymi w postaci hałaśliwych sąsiadów bądź ruchu ulicznego. Jak poradzić sobie w takich sytuacjach? Warto spróbować zwykłych zatyczek do uszu lub bardziej zaawansowanych rozwiązań w postaci dedykowanych słuchawek!

Kokoon NightBuds / fot. Kokoon

Wśród takich urządzeń wyróżnia się Kokoon NightBuds, imponujący zebraniem 2 mln budżetu na Indiegogo! To niesamowite, że rynek jest tak spragniony rozwiązań wspierających sen i mam wrażenie, że będzie to coraz bardziej istotny segment słuchawek, zwłaszcza dzięki wyższym modelom w rodzaju NightBuds, które stanowią prawdziwie inteligentne narzędzia prozdrowotne.

Czym wyróżnia się dzieło Kokoona? Otóż:

  • to najcieńsze „pąki”, jakie możemy obecnie kupić (5,4 mm wobec 9.1 mm Zenbudsów!),
  • posiadają inteligentną autopauzę,
  • znajdziemy tu „trenera snu”,
  • możemy przez nie prowadzić rozmowy głosowe,
  • aplikacja pozwala śledzić analitykę snu,
  • maskują hałasy otoczenia,
  • posiadają funkcję budzika.
Kokoon NightBuds / fot. Kokoon

NightBuds korzysta z czujnika PPG, umieszczonego w prawej słuchawce, aby zbierać informacje o jakości snu i przesyłać je do aplikacji. PPG można wykorzystać do pomiaru tętna i zmienności rytmu serca – są to czynniki korelujące ze stresem. Używając tych danych aplikacja analizuje jakość naszego snu, pozwalając określić jego długość i jakość. 

Tym, co pozwoliło uzyskać tak niewielkie rozmiary „pąków” (a przy okazji udziwnić wygląd całej konstrukcji) jest przeniesienie baterii do niewielkiego modułu, jaki montujemy z tyłu głowy. Poprzez płaskie, sprężynujące przewody łączy się on z słuchawkami – cała konstrukcja stabilnie trzyma się wokół naszej głowy.

Kokoon obsługuje Bluetooth 5.0 i stosuje układ zbalansowanej armatury, żeby zapewnić głęboki zrównoważony dźwięk. Niestety, wstrzymać nas może nieco cena urządzenia – na stronie producenta zapłacimy za nie 199 euro.

Szukasz informacji o słuchawkach do sportu? Tutaj znajdziesz zestawienie najlepszych słuchawek Bluetooth do biegania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE