Tronsmart Studio: kto by pomyślał, że przenośne głośniki będą projektowane jako … wyposażenie salonu!

Tronsmart to jedna z tych chińskich marek audio, które od lat ciężko pracują na swój sukces (niedawno firma świętowała 8-lecie!). Wciąż w jej ofercie najważniejsze są słuchawki i głośniki bezprzewodowe i tu producent nie próżnuje, bo możemy już kupić od jakiegoś czasu dwa nowe urządzenia: słuchawki Onyx Apex i głośnik Tronsmart Studio!

Tronsmart Studio: głośniki bezprzewodowe wchodzą na salony!

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem informacje o nowym modelu o nazwie Studio, pomyślałem że to już lekka przesada – bo dziwne i mało wiarygodne wydało mi się upchnięcie studyjnego brzmienia do tak niewielkiego głośniczka Bluetooth. Na szczęście już pierwsze zdjęcia pokazały, co Tronsmart miał na myśli, tak nazywając najnowsze urządzenie.

Tronsmart Studio / fot. Tronsmart

Studio ma odnosić się do tego, że głośnik będzie świetnym elementem wystroju wnętrza mieszkania, a świadczy o tym nie tylko elegancki design, ale i wysmakowana, aluminiowa obudowa. Ten model wygląda po prostu klasycznie, nieco w stylu zwykłych głośników! A co najzabawniejsze, w pierwszym odruchu pomyślałem, że stacjonarne korzystanie z bezprzewodowego głośnika jest nieco dziwne – ale po chwili dotarło do mnie, że wiele osób szuka właśnie takiego (niewielkiego, banalnego w obsłudze, łatwego w sparowaniu) grajka!

Kiedyś w naszych domach królowały małe radyjka i tzw. jamniki, dziś, kiedy w smarfonie znajdziemy serwisy w rodzaju You Tube, Tidal czy chyba wszystkie stacje radiowe w wersji internetowej, do doraźnego słuchania muzyki wystarczy nam właśnie taki średnich rozmiarów głośnik jak Studio. O tym, że nowy model ma potencjał, świadczy jakość poprzednika (zobacz test Tronsmart Force 2).

Tronsmart Studio / fot. Tronsmart

Ten model oferuje m.in.:

  • technologię TuneConn, pozwalającą sparować jednocześnie do 100 głośników,
  • technologię SoundPulse do uzyskania bogatego brzmienia przestrzennego,
  • obsługę kodeków SBC i AAC,
  • łączność Bluetooth 5.0,
  • dedykowaną aplikację z korektorem,
  • obsługę asystentów głosowych,
  • baterię, pozwalającą nawet na 15 h pracy na jednym ładowaniu.

Wymiary Studio to 206,5 x 70 x 58 mm, a waga wynosi blisko 1 kg. Wewnątrz znajdziemy 4 pasywne radiatory, jedne przetwornik niskotonowy i dwa wysokotonowe. Ciekawostka: poza Bluetooth możemy odtwarzać muzykę z pamięci flash (znajdziemy tu gniazdo USB) i tradycyjnego gniazda Aux 3,5 mm.

Najlepsza jest cena, która standardowo wynosi około 300 zł, ale obecnie na Geekbuying zapłacimy za niego nieco ponad 200 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE