Poznajcie Mony Mint: spełnienie marzeń fanów małych smartfonów!

Ile to już było narzekań na wielkość współczesnych smartfonów? No właśnie, wiele osób tęsknym okiem spogląda w stronę leciwych Xperii czy Iphone SE, które miały tak kompaktową budowę, że były niemal nieodczuwalne podczas noszenia w kieszeni. Chińska marka Mony poszła o krok dalej i w postaci Mony Mint dała przykład, jak wyglądałby smartfon o przekątnej wyświetlacza liczącej … 3 cale!

Mony Mint: maleńki smartfon z niezłymi możliwościami

Mony Mint to jedno z tych urządzeń, które wywołują efekt łał i trudno się temu dziwić. W końcu na co dzień nie zobaczymy smartfona z 3-calowym ekranem, który rozmiarami przypomina bardziej kartę kredytową niż telefon!

Niezwykłe jest to, że dopiero niszowy chiński producent, uruchamiając kampanię na Indiegogo, postanowił dopowiedzieć na zainteresowanie klientów małymi smartfonami. Większość z nas czekała na ruch Sony, który mógłby reaktywować kultową serię Compact, ale nic z tego…

Według producenta Mint ma być odpowiedzią dla tych klientów, którzy potrzebują dodatkowego telefonu służbowego lub do użytkowania podczas treningów. Jako taki Mint sprawdzi się rewelacyjnie, bo o ile maleńki ekranik nie przyda się do scrollowania treści, to już wszystkie funkcje komunikacyjne (sieć 4G, obsługa połączeń głosowych i wiadomości, współpraca z większością operatorów komórkowych – w tym Orange – czy GPS) zadziałają tak, jak na smartfonie o „tradycyjnych” rozmiarach.

Mint / fot, Indiegogo

3-calowy ekran ma rozdzielczość 854×480 px, a opakowano go w obudowę wyglądającą jak hołd dla klasycznych kształtów Iphone’a. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor i 3 GB RAM, a mimo miniaturowej konstrukcji urządzenie ma czytnik na dwie karty nano SIM, przedni i tylny aparat oraz fizyczne przyciski na korpusie.

Mony zapewnia, że dzięki pojemności akumulatora 1250 mAh możemy liczyć nawet na 72 godziny pracy na jednym ładowaniu.

Najtańsza wersja Mint kosztuje 99$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE