Xiaomi Mijia Robot 2: odkurzanie na bogato z LDS i ultradźwiękami!

Xiaomi nie próżnuje i coraz mocniej rozpycha się na rynku robotów sprzątających. To intrygujące, że tak potężna marka oferuje zbliżone produkty pod różnymi brandami (choćby Roborock czy Viomi), ale tym razem mamy do czynienia z nowością prosto od spółki-matki!

Xiaomi Mijia Robot 2: mocne wyposażenie i siła ultradźwięków w walce z brudem!

Xiaomi Mijia Robot 2 to robot odkurzający, który już na pierwszy rzut oka zidentyfikujemy jako należący do portfolio chińskiego potentata: charakterystyczne, zaoblone kształty, subtelna biel, typowa dla marki głowica umieszczona na górze urządzenia pozwala rozpoznać je bez pudła.

Xiaomi MIJIA Robot 2 / fot. Xiaomi

Co ciekawe, druga odsłona oferuje wyraźnie zwiększoną moc ssania 2800 Pa, dzięki czemu odróżnia się od poprzednich generacji, oscylujących wokół 2100 Pa.

Postawiono tu na system nawigacji laserowej LDS, pozwalający robotowi sprawnie mapować przestrzeń i tworzyć wirtualne odbicia pomieszczenia, dzięki czemu potrafi sprzątać je naprawdę inteligentnie i szybko. Bezkolizyjność zapewniają czujniki ToF, które pozwalają robotowi omijać przeszkody bez niepotrzebnych uderzeń i przystanków.

To nie koniec możliwości tego modelu, bo zapewnia od także drgania ultradźwiękowe oraz antybakteryjny mop, zabijający 99% bakterii. Przeprojektowano także samą szczotkę odkurzacza, dzięki czemu ma pracować jeszcze efektywniej. Robot wspiera asystenta głosowego, ale niestety chodzi tu o autorskie rozwiązanie Xiaomi o nazwie XiaoAI oraz inteligentną platformą Xiaomi Smart Interconnection 2.0, z której możliwości można skorzystać … w Chinach.

Ach, gdyby pojawiła się obsługa Asystenta Google, to mielibyśmy naprawdę świetnego inteligentnego asystenta do sprzątania także w polskich domach!

Urządzenie wyceniono na około 209 euro – to niezła cena, bo Robot 2 bije na głowę najnowszego robota sprzątającego z Biedronki!

Źródło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE