Xiaomi Mitu Watch 5X: tak się robi zegarki dla dzieci!

Xiaomi jako submarka MITU zaprezentowało smartwatch dla dzieci o dość dziwnej nazwie MITU Children’s Learning Watch 5X. Nie jest to zupełna nowość, ale wersja premium zegarka MITU Watch 5C z mocniejszą specyfikacją i bardziej rozbudowanymi funkcjami. Powiem jedno: taka wersja zegarka dla najmłodszych powinna pojawić się w Europie, bo naprawdę trudno znaleźć w nim jakieś wady, za to zalet jest mnóstwo! Czym kusi Xiaomi Mitu Watch 5X?

Xiaomi zegarek dla dzieci, który funkcjonalnością zawstydza sporo modeli dla dorosłych!

MITU Children Learning Watch 5X jest wyposażony w 1,52-calowy wyświetlacz dotykowy, chroniony przez Gorilla Glass 3 i oferujący rozdzielczość 360 x 400 px przy gęstości 355 ppi. 

Xiaomi Mitu Watch 5X / fot. Xiaomi

Smartwatch obsługuje 4G LTE i jest wyposażony w podwójny aparat: 8 Mpix znajdziemy z boku urządzenia, a 5 MPix na froncie. Takie combo ma sprawić, że podczas wideorozmowy rodzic będzie mógł obserwować nie tylko twarz dziecka, ale też jego najbliższe otoczenie, które uchwyci boczna kamerka. Znajdziemy tu także 3-osiowy żyroskop, wspierający nagrywanie z optyczną stabilizacją obrazu!

Producent proponuje tu także dokładne pozycjonowanie, pozwalające stwierdzić, na którym piętrze jest dziecko (Xiaomi nazywa tę funkcjonalność pozycjonowaniem 3D), co powinno nam umożliwić błyskawiczne zlokalizowanie naszej pociechy nawet w obszarze miejskiej zabudowy.

Xiaomi Mitu Watch 5X / fot. Xiaomi

Nie zapomniano o komunikacji stworzonej specjalnie na potrzeby dzieci: smartwatch radzi sobie z WeChat (dodawanie znajomych, wysyłanie wiadomości, wykonywanie połączeń audio i wideo). Obsługuje również aplikację Tencent QQ z podobnymi funkcjonalnościami. Na pokładzie są również aplikacji edukacyjne i sportowe.

Bateria 900 mAh powinna zapewnić 6 dniowy tryb czuwania, 3-4 dni standardowego użytkowania, 1-2 dni intensywnego. Ciekawe tylko, czy doczekamy się globalnej wersji tego cudeńka…

W przedsprzedaży ten model kosztuje około 90$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE