Titan OS to nowy system na telewizory Philipsa! O co chodzi?

Titan OS to nowy system, pod kontrolą którego mają pracować – przynajmniej częściowo – telewizory Philips. Zaraz, ale jak to, koniec Google TV na sprzętach holenderskiej marki?

Titan OS to system do obsługi Smart TV, wyprodukowany przez firmę o tej samej nazwie, której współzałożycielem jest były dyrektor generalny Rakuten TV, współzałożyciel Wuaki.tv i Love TV Channels Jacinto Roca. Firma ma swoją siedzibę w Barcelonie, a jej globalna obecność jest rozwijana poprzez dodatkowe biura w Amsterdamie i Tajpej.

Jak widzimy, nie mamy do czynienia z debiutantem 🙂

Titan OS uzupełni paletę Philipsa i ma być Smart TV nakierowanym na Europę

Philips The One 65PUS8807 / fot. OffTech
Philips The One 65PUS8807 / fot. OffTech

Titan OS S.L. nawiązał strategiczne partnerstwo z TP Vision (które już cieszyło się wyłącznym partnerstwem dla telewizorów opartych na systemie Linux), dzięki czemu na wybranych telewizorach Philips w Europie i Ameryce Łacińskiej pojawi się nowy ekosystem.

Na pierwszy rzut idą dwa modele: PML9019 MINI LED i PUS8919 – oba zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2024 roku.

Titan OS ma zapewnić klientom dostęp do obszernej listy aplikacji i kanałów, dzięki zawartym umowom z globalnymi i lokalnymi partnerami na rok 2024, w tym Netflix, Prime Video, Youtube, Disney +, Pluto TV, DAZN i wiele innych. Ciekawe, czy wzorem OS-a z Hisense zabraknie apki do HBO? Obym się mylił …

Jak pewnie się domyślacie, nie tylko konkurowanie z ofertą Google TV czy Tizen motywuje twórców nowego ekosystemu, bo snop światła na motywacje Titana rzuca wypowiedź Jacinto Roca, CEO marki (podkreślenie w cytacie moje):

„Jako część naszej długoterminowej strategii, posiadanie wyboru platform Smart TV jest niezbędne. Nasza praca z Titan OS S.L. pozwoli nam na wdrożenie naszej własnej personalizacji i integracji produktu. Ostatecznie, nasi klienci skorzystają na tym, mając łatwy dostęp do zarówno globalnych usług premium, jak i zwiększając i upraszczając dostęp do bardziej lokalnych treści”

Jednym słowem liczą się dane – nasze, jak odbiorców treści, dzięki którym będzie można szczegółowo sprofilować potencjalnego klienta. Nie dziwi zapobiegliwość Titana, który podkreśla, że przestrzega regionalnych i lokalnych praw użytkowników i dba o ich bezpieczeństwo oraz prywatność.

Ciekawe, jak w praktyce będą prezentowały się możliwości nowego OS-a i jak wypadnie wobec systemów Google, Samsunga i LG?

Szukasz dużego, niedrogiego, ale potrafiącego oczarować efektami telewizora? Sprawdź test Philips The One 65PUS8807!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE