Premiera TEUFEL STEREO M 2 to genialna okazja na zakup pierwszej generacji!

TEUFEL STEREO M 2 pojawia się na polskim rynku i wiedziony sentymentem do poprzedniej generacji (zobacz test TEUFEL STEREO M) od razu sprawdziłem, ile teraz kosztuje starsza odsłona. Szok, niedowierzanie i konsternacja to mało powiedziane!

Kiedy Stereo M były w moich rękach, producent cenił je na ponad 4000 zł – obecnie w oficjalnym sklepie marki zapłacimy za nie dokładnie 2 799 zł i to jest świetna informacja 🙂 Dlaczego? Już tłumaczę!

TEUFEL STEREO M były dobrymi, ale drogimi głośnikami – w obecnej cenie trudno szukać konkurenta!

Teufel Stereo M / fot. OffTech

Z perspektywy czasu wspominam Stereo M jako aktywne kolumny może nie najpiękniejsze  i najbardziej nowoczesne (kurcze, za ten plastikowy panel należała się komuś utrata premii, a Bluetooth w wersji 4.2 też chluby nie przysparzał), ale za to banalne w obsłudze, samowystarczalne, potężne w brzmieniu i składnie grające.

Obecna cena tego modelu, zwłaszcza z perspektywy niedawno omawianej Ottavy (Technics Ottava test) powoduje, że wiele osób szukających solidnego stereo spojrzy na Teufela łaskawym okiem.

W relatywnie niewielkiej kwocie mamy tu bowiem do czynienia z:

  • wysoką mocą (do 95W),
  • trójdrożną konstrukcją (głośnik wysokotonowy 25 mm, tkanina; średniotonowy 130 mm, aluminium; niskotonowy 150 mm, włókno węglowe),
  • sterowaniem poprzez panel na jednej kolumnie bądź aplikację (z obsługą Spotify i Tidal!),
  • gniazdem AUX, przez które wepniemy odtwarzacz CD lub gramofon wyposażony w przedwzmacniacz,
  • złącze USB typu A, przez które urządzenie obsłuży nam nie tylko mp3 i inne popularne formaty plików, ale też FLAC!

Takie kolumny to dobra opcja dla osób, które dotąd nie posiadały dużego sprzętu i nie chcą od podstaw budować systemu stereo ze wzmacniaczem, playerem i kolumnami, tylko wolą postawić na prostotę i … oszczędność (oczywiście to ostatnie dotyczy wyłącznie aktualnej ceny Stereo M).

A co potrafi i ile kosztuje TEUFEL STEREO M 2?

Teufel Stereo M 2 / fot. Teufel
Teufel Stereo M 2 / fot. Teufel

Nowa generacja jest nieco mocniejsza (100 zamiast 95W), ale przede wszystkim poprawia obsługę nowoczesnych streamingów poprzez implementację Airplay 2, Chromecast i Spotify Connect oraz zmienia aplikację do obsługi z Teufel Raumfeld na Teufel Home.

Co ciekawe, lekko zwiększono średnicę przetworników i tak za wysokie tony odpowiada 25 mm z tkaniny, średnie – 152 mm z aluminium oraz 165 mm niskotonowiec z kevlaru. Szczytowa moc urządzenia to 250 W i znajdziemy tu 3-kanałowy wzmacniacz pracujący w klasie D.

Głośniki STEREO M 2 są już dostępne w sprzedaży na stronie teufelaudio.pl w dwóch kolorach: czarnym i białym w cenie 4 599 zł.

Do urządzenia możliwe jest dokupienie dedykowanych stojaków oraz uchwytów ściennych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE