Xtorm XP500 i XPS100: stacja ładująca z panelem solarnym to świetne kombo dla niezależnych!

Xtorm XP500 to uniwersalna stacja ładująca, którą uzupełnia panel solarny XPS100. Holenderski producent zapewnił dwa gniazda AC o mocy 500 W, porty USB-C PD, USB 3.0, gniazdko ładowarki samochodowej i inne.

Zasilana energią słoneczną mobilna stacja poradzi sobie więc z naładowaniem nie tylko małych urządzeń, ale np. lodówki. Świetnym uzupełnieniem stacji będzie lekki składany panel solarny XPS100 o mocy 100 W.

Xtorm XP500 i XPS100 tanie nie są, ale w zestawie to prawdziwe perpetuum mobile

Xtorm XP500 / fot. Xtorm
Xtorm XP500 / fot. Xtorm

Lubimy wyprawy w nieznane i niedostępne miejsca, ale większość z nas nie wyobraża sobie całkowitego odcięcia od elektryczności. Właśnie dla takich fanów podróży ciekawym rozwiązaniem mogą być przenośne stacje ładowania, zwłaszcza, jeśli do ich zasilenia można wykorzystać dedykowaną ładowarkę solarną!

Stacja XP500 to prostokątna skrzynka o długość 19 cm, szerokości 32 cm i wysokości 20 cm, przy 9450 g wagi. W jej przenoszeniu pomaga specjalny uchwyt, dlatego krótki spacer ze stacją z jednego miejsca na drugie nie powinien stanowić wyzwania.

Jesteś ciekaw, jak stacja ładująca działa w praktyce? Sprawdź recenzję EcoFlow RIVER 2 Max!

Największymi atutami stacji to obecność dwóch gniazd AC o łącznej mocy 500 W i pojemność baterii wynosząca 612 Wh. Ale to nie koniec, bo producent przewidział dodatkowe miejsca dla dziewięciu (!) kolejnych gniazd.

Będą to:

  • wejście USB-C o mocy 60 W z technologią Power Delivery;
  • gniazdo USB Quick Charge 3.0 o mocy 18 W;
  • 2 x port USB o mocy 15 W;
  • gniazdko ładowarki samochodowej o mocy 120 W (12 V);
  • 2 x wyjście prądu stałego 60 W 5,5 mm;
  • wejście prądu stałego 6,5 mm;
  • wejście słoneczne (PV/Anderson).
Xtorm XP500 / fot. Xtorm
Xtorm XP500 / fot. Xtorm

Stację solarną XP500 można ładować na cztery sposoby: z gniazdka ściennego, kabla USB-C Power Delivery, za pomocą złącza 12 V w czasie jazy samochodem lub poprzez jeden lub więcej paneli słonecznych. Warto podkreślić, że podczas zasilania energią stacji nadal można używać wszystkich wyjść do ładowania innych urządzeń.

XP500 wykorzystuje nowy typ ogniwa baterii o nazwie LiFePO4 – mają one podobno około czterokrotnie dłuższą żywotnością niż standardowe ogniwa litowo-jonowe. Mocna i wytrzymała bateria pozwala na zastosowanie prostego triku, czyli jednoczesnego uzupełniania energii przez ładowarkę ścienną i wejścia USB-C Power Delivery – ma to skutkować o 33% szybszym ładowaniem!

Sugerowana cena detaliczna solarnej stacji ładującej Xtorm XP500 wynosi 3 399 zł.

Xtorm XPS100 / fot. mat. pras.
Xtorm XPS100 / fot. mat. pras.

Panel słoneczny Xtorm XPS 100 pozwoli uniezależnić stację od cywilizacji. Czarna, składana mata po rozłożeniu ma 106 cm długości, 3 cm szerokości i 60 cm wysokości – po złożeniu jej długość skraca się niemal o połowę. Waga urządzenia to 4550 g, więc poradzi sobie z jej ustawieniem jedna osoba.

W panelu umieszczono trzy złącza:

  • USB Quick Charge 3.0,
  • USB-C Power Delivery o mocy 45 W,
  • wyjście prądu stałego o mocy 100 W 5,5 mm (które można przekonwertować na MC4 dzięki dołączonemu kablowi).

Panel solarny Xtorm XPS 100 wyceniono na około 1799 zł. Więcej informacji o obu urządzeniach znajdziemy na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE