Hulajnoga wyczynowa – który model warto wybrać?

Czym różni się hulajnoga wyczynowa od znanego wszystkim modelu? Hulajnoga do wykonywania trików jest niższa od zwykłej, co znacznie ułatwia akrobacje i sztuczki. Do tego dochodzi wzmocniona konstrukcja i specjalne wykonanie kół.

Który model wybrać dla swojego dziecka? Jak dobrać hulajnogę wyczynową do wzrostu i umiejętności przyszłego właściciela?

Dobra hulajnoga wyczynowa – ale dla kogo?

Obraz Victoria z Pixabay

Zwykłe hulajnogi wykonywane były ze stali, która obecnie jest coraz częściej wypierana przez aluminium, a nawet części z tytanu (np. kierownice). Takie innowacje szczególnie wyraźnie widać na rynku hulajnóg wyczynowych. Do tego dochodzą jeszcze różnice w budowie zależne od stylu jazdy – na ulicy lub w skate parkach.

Ważna jest też wysokość hulajnogi wyczynowej w zależności od przeznaczenia – dla dziecka, nastolatka lub osoby dorosłej. W dalszej kolejności o tym, jaka hulajnoga wyczynowa sprawdzi się podczas jazdy, decydują dokładne techniczne parametry i stale wprowadzane przez producentów innowacje.

Koła – wyznacznik jazdy wyczynowej

Rozmiar kół ma wpływ na stabilność i prędkość hulajnogi. Wyczynowe hulajnogi zazwyczaj mają mniejsze kółka, co ułatwia wykonywanie trików. Jednakże, jeśli planujesz korzystać z hulajnogi również do przemieszczania się, zastanów się nad kompromisem między rozmiarem a praktycznością.

Typowo wyczynowe kółka posiada hulajnoga wyczynowa Movino Haze. Średnica 110 mm kółek full core na łożyskach ABEC-9 zapewnia maksymalne możliwości wykonywania tricków bez utraty stabilności podczas zwykłej jazdy. Dużo mniejsze kółka posiada sprzęt Vibbe, czyli hulajnoga wyczynowa Massacre ABEC9 dedykowana do trików. Każdy z nich ma jedynie 100 mm średnicy, oraz aluminiowy rdzeń. Do tego dochodzi szeroka, obrotowa kierownica o wysokości 54 cm.

System kierowania i regulacje

System kierowania, czyli widełki (fork) i suport, wpływa na zwrotność hulajnogi. Modele z zaawansowanym systemem kierowania są bardziej precyzyjne, co jest istotne podczas wykonywania skomplikowanych manewrów.

Dobra hulajnoga wyczynowa powinna umożliwiać regulacje, takie jak regulacja wysokości czy kąta nachylenia kierownicy. Dzięki temu będziesz mógł dostosować hulajnogę do swoich indywidualnych preferencji i zapewnić sobie komfort podczas wyczynowej jazdy.

Idealne dla wysokich riderów będą nieco droższe hulajnogi wyczynowe Movino Kraken. Całkowita wysokość od podłoża tego modelu to 95 cm, a długość kierownicy sięga aż 70 cm. To już profesjonalne hulajnogi wyczynowe, które gwarantują zintegrowane stery i system kompresji IHC, decydujące o płynności jazdy.

Hulajnogi streetowe – bezpieczne przy ekstremalnej jeździe

Jazda po mieście niesie ze sobą sporo wyzwań, których nie znajdziesz w skate parku. By hulajnoga nadążała za każdym Twoim pomysłem, niezbędne jest coś więcej niż tylko dopasowanie do wzrostu użytkownika.

Świetne streetowe hulajnogi wyczynowe to modele Movino Maniac. Typowy streetowy deck, z tyłem w kształcie box-cut i płaskim spodem znacznie ułatwia wykonywanie grindów. Dzięki Movino Maniac nie potrzeba już pegów. System hamulcowy Flex Fender wyróżnia się spośród standardowych modeli niezawodnością i płynnością hamowania.

Mocny deck zapewnia także sprzęt Soke Evo, o wysokich jakości spawach. To hulajnoga wyczynowa doskonała do tricków i whipów.

Wybór dla początkujących i profesjonalistów

Hulajnoga wyczynowa to doskonały sprzęt dla młodych, pełnych energii sportowców, którzy nie chcą być ograniczeni przez ściany siłowni lub utarte szlaki. Na początku swojej przygody lepiej będzie wybrać hulajnogę wyczynową z kółkami o nieco większej średnicy, które zapewnią pewniejszą jazdę.

Podsumowując, najlepszą hulajnogę dla młodego wyczynowca dobierzesz, dokładnie znając wzrost przyszłego właściciela i jego zapędy sportowe. Bez względu na to, czy będzie streetowa, czy typu stunt, na pewno przyniesie wiele niezapomnianej zabawy.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE