Audio-Technica ATH-SQ1TW: słuchawki True Wireless o „kwadratowym” rodowodzie!

Audio-Technica ATH-SQ1TW kupiły mnie odkąd tylko je zobaczyłam – to niezwykłe połączenie kolorów i formy! Czyżby w końcu pojawiły się rozsądnie wycenione słuchawki True Wireless, które mogą pochwalić się nie tylko marką, ale i designem, jaki pozwoli im wyróżnić się w tłumie konkurencji? Na to wygląda. Musimy tylko przełknąć część specyfikacji, która jednoznacznie wskazuje budżetowy charakter całego przedsięwzięcia.

Audio-Technica ATH-SQ1TW: jak połączyć oryginalny design z niewygórowaną ceną?

Audio-Technica to jedna z marek, których większość słuchawek można kupować niemal „w ciemno”. Zawsze jednak miałam z nią problem, związany z tym, że jej popularne słuchawki (jak choćby słynne ATH-M50xBT) nie wyglądały zbyt interesująco: były to poprawne konstrukcje, ale przeznaczone dla tradycjonalistów.

Audio-Technica ATH-SQ1TW
Audio-Technica ATH-SQ1TW / fot. A-T

Z nadejściem Audio-Technica ATH-SQ1TW takie narzekania przestały mieć sens, bo nagle okazało się, że producent potrafi zaskoczyć TWSami, które wyglądają bardziej jak dekoracja i ozdoba, niż zwykły sprzęt użytkowy.

Nie widziałam dotąd takiej formy: kopułka „pąków” jest nie owalna, ale kwadratowa, a bardziej kosmicznego wyglądu dodają tu niewielkie kwadratowe wypustki, które zdają się mieć podobną funkcję do „płetw” zabezpieczających słuchawkę przed wypadnięciem z ucha w modelach sportowych.

Dodajmy do tego cudowne zestawienia kolorystyczne:

 • borówka amerykańska (odcienie niebieskiego łącznie z silikonową nakładką),
 • karmel (złoto i karmel),
 • babeczka (brąz i delikatny róż).

Połączenie oryginalnej formy i tych kolorów sprawia, że patrząc na A-T mamy wrażenie, jakby w końcu ktoś po Freshu (zobaczcie Fresh 'n Rebel Twins 1, 3, Soul) zauważył, że poza brzmieniem słuchawki powinny też być elementem garderoby – i super, bo ile można oglądać bliźniaczych, czarnych bądź białych urządzeń!

O ile niecodzienny wygląd ATH-SQ1TW jest bezdyskusyjny, to już można trochę pogrymasić przy możliwościach słuchawek – na ich obronę trzeba jednak zaznaczyć, że mówimy o modelu wycenionym na około 430 zł (po przeliczeniu z funtów). Urządzenie zapewnia autorskie przetworniki 5,8 mm, które mają gwarantować czysty dźwięk bez opóźnień (dzięki trybowi Low Latency) oraz odporną na zachlapania konstrukcję zgodną z IPX4. Kluczowym brakiem są kodeki – nie znajdziemy tu nic ponad SBC.

Sterowanie jest realizowane poprzez dotykowe panele (obsługa powinna być ułatwiona dzięki ich sporej i kwadratowej powierzchni). Znajdziemy tu również tryb transparentny i coś, co ucieszy fanów rozmów w nieco staromodny stylu, czyli sidetone. Szybkie parowanie zapewnia Google Fast Pair, a łączny czas pracy zestawu to 19,5 godziny (6,5 h pąki, dodatkowe 13 h dzięki etui).

Audio-Technica ATH-SQ1TW: specyfikacja

Audio-Technica ATH-SQ1TW
Audio-Technica ATH-SQ1TW / fot. A-T
 • Przetwornik dynamiczny 5,8 mm
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 20 000 Hz
 • Kodek: SBC
 • Czułość: 100 dB/mW
 • Żywotność baterii – słuchawki: 6,5 godziny, etui ładujące: 13,5 godziny
 • Waga – słuchawki: 5,2 g, etui ładujące: 34,2 g
 • Czas ładowania – słuchawki: 1,5 godziny; etui ładujące: 2 godziny
 • Typ mikrofonu: MEMS dookólny
 • Czułość mikrofonu -38 dB (1V/Pa, przy 1 kHz)
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100-10 000 Hz
 • Akcesoria w zestawie: 30 cm kabel do ładowania USB-A/USB-C, nakładki (XS, S, M, L)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE