G-SHOCK GW-B5600CD w wersjach Charlesa Darwina rusza na odsiecz gatunkom z Galapagos!

Właśnie pojawiła się nietypowa, limitowana wersja G-SHOCK GW-B5600CD i mam wrażenie, że wpadnie ona w oko niekoniecznie fanom marki, ale też osobom, które cenią środowisko naturalne!

Brzmi paradoksalnie? A skąd! Najnowszy G-Shock wspiera ochronę wysp Galapagos, a ich obudowy i paski zostały wykonane zgodnie z ekologią.

Charles Darwin Foundation i G-Shock przedstawiają limitowaną wersję G-SHOCK GW-B5600CD

GW-B5600CD / fot. G-Shock

Charles Darwin Foundation to międzynarodowa organizacja non-profit, która zobowiązała się do ochrony naturalnego środowiska Wysp Galapagos.

Organizacja angażuje się w szereg działań, takich jak badanie życia morskiego i lądowego oraz ekosystemów Wysp Galapagos, a także promowanie działań na rzecz ochrony przyrody na Wyspach. Obecna współpraca marki G-SHOCK i Charles Darwin Foundation to już drugie partnerstwo, po premierowym, nawiązanym w 1999 roku.

Design nowości G-SHOCK GW-B5600CD inspirowany jest stworzeniami, które zamieszkują Wyspy Galapagos.

Każdy z trzech zegarków posiada unikalny motyw na tarczy:

  • rekina młotowatego w otoczeniu oceanu dla modelu GW-B5600CD-1A2,
  • zięby Darwina wśród liści lasu Scalesia, jednego z jej ulubionych siedlisk, dla modelu GW-B5600CD-1A3,
  • żółwia olbrzymiego z Galapagos w ulubionym dla niego otoczeniu skał, dla modelu GW-B5600CD-9.

Sylwetki każdego z przedstawionych stworzeń pojawiają się także na wyświetlaczu LCD podczas podświetlania. Logo Charles Darwin Foundation jest wygrawerowane na tylnej części koperty, a na pasku umieszczono hiszpańskie stwierdzenie oznaczające „Wspieram ochronę Galapagos”.

GW-B5600CD-1A2_LED / fot. G-Shock

Część zebranych środków ze sprzedaży zostanie przeznaczona na wsparcie działań fundacji Charles Darwin Foundation

Nowości wyposażono w Waveceptor oraz funkcję ładowania energią słoneczną (Tough Solar), a ich obudowa i pasek zostały wykonane z biomasy, produkowanej przy użyciu odnawialnych surowców organicznych.

Warto też przypomnieć o Bluetooth, dzięki któremu połączymy zegarek ze smartfonem (oczywiście nie ma tu funkcji sportowych, ale np. łatwiej odnajdziemy zawieruszony telefon) czy efektownej obwódce wokół wyświetlacza, która wyróżnia tę serię poza nietypowym podświetleniem czy grawerami.

W polskich sklepach ceny nowości oscylują wokół 800 zł.

Szukasz G-Shocka z kompasem, barometrem i wysokościomierzem? Sprawdź test G-Shock MUDMAN GW-9500-1ER, potężnego czasomierza do zadań specjalnych! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE