Miałem w rękach czujnik czadu Netatmo i już rozumiem fenomen bezpiecznego domu w wersji SMART!

Netatmo to francuska marka wyspecjalizowana w urządzeniach do tworzenia Inteligentnego Domu: w jej asortymencie znajdziemy kamerki, zamki, czujniki, a wszystko to możemy obsługiwać poprzez dedykowaną aplikację lub za pomocą wsparcia głosowego Google/Siri.

W moje ręce wpadł ostatnio czujnik czadu Netatmo i powiem Wam wprost: dawno żaden sprzęt nie wpadł mi tak w oko, mimo (a może właśnie dlatego?), że absolutnie go nie potrzebowałem!

Czujnik czadu Netatmo: specyfikacja

Czujnik czadu Netatmo / fot. OffTech
Czujnik czadu Netatmo / fot. OffTech
  • Wymiary 100 x 100 x 23 mm
  • Ostrzeżenia w razie wykrycia tlenku węgla w domu bez względu na to, gdzie jesteśmy
  • Elektrochemiczny detektor do wykrywania tlenku węgla
  • Siła sygnału dźwiękowego 85 dB
  • Łączność: Wi-Fi 802.11 b/g/n (2,4 GHz), otwarte/WEP/WPA/WPA2-personal (TKIP i AES), Bluetooth (BLE)
  • Bezpłatna aplikacja (bez abonamentu) dostępna w App Store/Play Store 

Netatmo potrafi zaprojektować piękne urządzenie – choćby miał to być „tylko” czujnik czadu

Czujnik czadu Netatmo / fot. OffTech
Czujnik czadu Netatmo / fot. OffTech

Czujnik czadu Netatmo ma jedno ściśle określone zadanie: chronić nas przed bezwonnym i niewidocznym zagrożeniem. Robi to w prosty sposób, nieustannie analizując stężenie tlenku węgla w powietrzu, w razie zagrożenia informując nas o nim powiadomieniem na aplikację oraz wyraźnym sygnałem dźwiękowym o natężeniu 85 dB.

Co ciekawe, sprzęt jest na tyle mądry, że samodzielnie testuje stan baterii, detektora oraz połączenia Wi-Fi, dzięki czemu nasza rola jako użytkownika ogranicza się do zamontowania Netatmo w upatrzonym miejscu i jego uruchomienia.

Interesujesz się Smart Home? Sprawdź nasz test Ezviz C6 2K+, domowej kamerki z niezwykłym wyglądem i świetną jakością nagrań!

Wiele osób obawia się Smart Home ze względu na potencjalne koszty – zdarza się, że poza samym zakupem hardware musimy opłacać abonament za korzystanie z aplikacji! Netatmo w tym zakresie także stawia na prostotę i jasne rozwiązania: po prostu pobieramy apkę ze sklepu na Androida bądź jabłuszko i tyle – nie generuje to żadnych dodatkowych obciążeń. Aplikacja Netatmo może agregować wiele urządzeń marki – od czujników przez kamery po zamki.

Skoro już jesteśmy przy Google i iOS, to trzeba dodać, że sprzęt współpracuje z asystentami głosowymi tych marek i możemy po prostu zapytać: Google, jakie jest stężenie tlenku węgla?

Warto pamiętać, że urządzenie posiada baterię pozwalającą na jego pracę przez 10 lat – jest ona niewymienna, ale nie z powodu słynnego „planowego postarzania produktu”, ale bardziej prozaicznej przyczyny – sam sensor tlenku ulega z czasem degradacji i mus być wymieniony na nowy.

Czas pracy baterii to swoiste memento, że nic nie trwa wiecznie 😉

Czujnik czadu Netatmo / fot. OffTech
Czujnik czadu Netatmo / fot. OffTech

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że poza funkcjonalnością czujnik od Netatmo jest zwyczajnie … ładny! Wiem, że brzmi to dziwnie, ale marce udało się zaprojektować takie urządzenie, które – mimo, że pełni bardzo prostą funkcję i jest zwykłą czujką! – prezentuje się nowocześnie, minimalistycznie i skromnie zarazem.

Na koniec została nam cena tego sprzętu – na stronie producenta zapłacimy za niego 460 zł, ale bez trudu znajdziecie lepsze oferty (choćby w x-kom, gdzie obecnie kosztuje 349 zł).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE