TCL na dzisiejszej konferencji pokazało przyszłość. Nie wiem, czy Twoją – moją na pewno!

TCL dało dziś czadu, choć nie powiem – po tegorocznym telewizorze C745 (recenzja TCL C745, czyli ultraszybkiego urządzenia na ekosystemie Google, które w swoim przedziale cenowym chyba nie ma konkurenta w stosunku cena-jakość obrazu) powinienem się tego spodziewać 😉

Jednak nowe telewizory (i to nie tylko te topowe!), sprzęt AGD, smartfony i genialne smart-okulary dały mi dużo do myślenia… TCL może nie zaprezentowało swoich produktów tak, jak robił to w swoim szczytowym okresie Jobs, ale udowodniło, że nieustanna praca procentuje: zobaczyliśmy nie tylko premiery sprzętów, ale pokaz filozofii 100% TCL w TCL, czyli założenie, że telewizor marki może mieć wszystkie komponenty własnej produkcji!

W połączeniu z rozwojem swojego parku przemysłowego (ukończenie pierwszego etapu gigantycznej, zarządzanej przez SI fabryki, zdolnej produkować rocznie 6 mln sztuk klimatyzatorów!) i coraz mocniejszym zaznaczaniem swoich możliwości w segmentach AGD (nie tylko klimatyzacja, ale też m.in. pralki i lodówki), smartfonów (przeniesienie ciekawej koncepcji ekranu NXTPAPER) czy inteligentnych urządzeń mamy jasny przekaz: czas na zmiany!

TCL pokazuje, jakie powinny być ekrany nowoczesnych telewizorów: oto magiczna liczba 5000!

TCL X955 / fot. TCL
TCL X955 / fot. TCL

Kiedy oglądałem konferencję TCL, nie mogłem początkowo uwierzyć, z jaką lekkością mówiono o technikaliach: prowadzący tę część tonem w stylu „a to są moje nowe buty, w sumie chyba niezłe” rzucił wartość 5000 i powtórzył ją dwukrotnie.

Wiecie, czego dotyczyła ta cyfra?

Otóż była o niej mowa w kontekście topowego telewizora marki, mogącego pochwalić się ponad 5000 stref FALD i 5000 nitów jasności szczytowej! Z takimi parametrami QD-Mini X955 sprawi, że nawet wielu ortodoksyjnych fanów japońskiej czy koreańskiej myśli technicznej zacznie spoglądać w kierunku 'chińczyka” 😉

Ten model może pochwalić się jeszcze m.in.:

  • QLEDem zdolnym do generowania ponad miliarda kolorów (DCI-P3 na poziomie 98%),
  • procesorem AiPQ 3.0, na bieżąco optymalizującym jasność, kontrast, obsługę HDR, kolory, ruch w różnych scenach,
  • certyfikatem TUV Rheinland za realistyczne wrażenia wizualne,
  • 4.2.2-kanałowe system audio o mocy maksymalnej 160 W mocy od Onkyo z Dolby Atmos.

Świetną wiadomością jest implementacja Dolby Atmos FlexConnect – dzięki temu audio z TV łączy się z autonomicznymi głośnikami bezprzewodowymi, a całość inteligentnie optymalizuje dźwięk tak, by zapewnić wrażenia przestrzenne niezależne od faktycznego ustawienia sprzętów!

Poza królewskim X955 nie zapomniano o bardziej demokratycznych urządzeniach i tu pojawia się seria C95 (2000 lokalnych stref wygaszania i jasności szczytowej, audio Onkyo o mocy 120 W z obsługą Atmos) oraz podstawowy model QD-Mini LED o oznaczeniu C755 (w Europie C805): jasność szczytowa 1300 nitów, 144 Hz VRR, 500 stref wygaszania w przypadku 65 cali.

Nie zabrakło przedstawiciela dużego ekranu – najnowszy model 4K UHD serii P745 ma być oferowany w 85 i 98 calach.

TCL pokazuje swoje AGD: jest elegancko, a do tego wszystko okraszone autorskimi patentami

TCL FreshIN Series / fot. TCL
TCL FreshIN Series / fot. TCL

TCL nieustannie angażuje się w rozwój innowacyjnych technologii w branży klimatyzacji poprzez ulepszanie serii FreshIN, GentleCool i innych modeli klimatyzatorów, a także wprowadzenie w 2023 roku pierwszego na świecie klimatyzatora FreshIN+ 2.0.

Pokazano także lodówki, wyróżniające się ciekawym designem i własnymi rozwiązaniami, takimi jak automatyczne uwalniania anionów (AAT), co ma skutecznie zwalczać pleśń i … pestycydy!

Żeby uzupełnić obraz marki jako silnego gracza na rynku AGD pokazano także pralki TCL z antybakteryjną uszczelka, która jest odporna na 99,9% bakterii czy funkcją prania parowego, pomagającą usuwać plamy i ułatwiającą prasowanie.

A na deser zostały nam smartfony z „tabletowymi” ekranami i inteligentne okulary, które obsłużymy pierścieniem!

TCL 40 NXTPAPER / fot. TCL
TCL 40 NXTPAPER / fot. TCL

Najpierw powitajmy dwa nowe i niedrogie smartfony, które mają się czym wyróżnić spośród nieco nudnawej konkurencji: TCL 40 NXTPAPER i TCL 40 NXTPAPER 5G, wyposażone w ekrany NXTPAPER!

Takie rozwiązanie sprawia, że nasze oczy są chronione przed negatywnymi skutkami wyświetlaczy i znajdziemy tu:

  • potwierdzony certyfikatem TÜV poziom ochrony wzroku pod względem poziomu emisji szkodliwego niebieskiego światła,
  • zintegrowany czujnik automatycznie dostosowujący jasność ekranu i jego temperaturę barwową,
  • matową strukturę przypominającą w dotyku papier, co eliminuje refleksy na wyświetlaczu,
  • autorski interfejs użytkownika NXTPAPER, zapewniający elastyczność wyboru między wersją pełnokolorową lub wersją biało-czarną.

Tym, co mnie najbardziej oczarowało, były inteligentne okulary TCL RayNeo X2, czyli pierwsze na świecie okulary AR z dwusoczewkową, pełnokolorową technologią Micro-LED! Wyświetlacz może pochwalić się jasnością na poziomie 1000 nitów, a zastosowana blokada światła pozwala korzystać z wirtualnych treści nawet w pełnym świetle słonecznym.

Do tego koniec z obsługą urządzenia poprzez pocieranie oprawek i producent połączył je ze specjalnym, inteligentnym pierścieniem, dzięki któremu można dyskretnie zarządzać okularami.

Genialnie wyglądała próbka możliwości RayNeo X2, kiedy służyły jako nawigacja lub … tłumacz, pracujące w czasie rzeczywistym!

Teraz pozostaje mi tylko czekać na możliwość sprawdzenia tych zabawek 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE