Przyszłość nadeszła: Jabra z Microsoftem wprowadziły spotkania zdalne ze wsparciem SI. To ma sens!

Kiedy słyszę hasło spotkania zdalne, ledwo powstrzymuję ziewnięcie – zwłaszcza, jeśli dotyczy to dużych projektów, gdzie współpracuje spore grono osób.

Nie chcę, żeby to zabrzmiało dyskredytująco, ale czasem ciężko jest wyłuskać meritum sprawy z długich spotkań, w których część uczestników niemal się nie odzywa, a na przeciwstawnej szali są gaduły, krążące wokół problemu tak długo, jak się da.

Tym bardziej zaciekawiła mnie najnowsza aktualizacja słynnego Jabra PanaCast 50 – potężnego kombajnu do wideokonferencji, który teraz potrafi nie tylko genialne streamować treści, ale i oferować notatki ze spotkania, przygotowane przez Sztuczną Inteligencję!

Na to czekałem 🙂

Jabra PanaCast 50 wprowadza nas w przyszłość – jeśli tak mają wyglądać zdalne spotkania, to może się z nimi przeproszę

Jabra PanaCast 50 / fot. Jabra
Jabra PanaCast 50 / fot. Jabra

Jabra we współpracy z Microsoft wprowadziła nowe aktualizacje do swojego wideo baru PanaCast 50, w tym Microsoft IntelliFrame z obsługą wielu strumieni wideo, a także funkcją rozpoznawania twarzy i głosu.

Te nowe funkcjonalności wykorzystują narzędzia sztucznej inteligencji Microsoft nowej generacji, w tym inteligentne podsumowanie spotkań w usłudze Teams Premium!

Dzięki inteligentnemu podsumowaniu spotkania w Teams Premium otrzymasz automatycznie generowane notatki ze spotkania, rekomendowane zadania i spersonalizowane informacje, które pomogą Ci uzyskać najistotniejsze dla Ciebie treści, nawet jeśli przegapisz spotkanie.

Microsoft IntelliFrame udostępnia każdemu uczestnikowi w pomieszczeniu dedykowany widok z kamery, zapewniając bardziej inkluzywne doświadczenie pracy zdalnej i optymalne wrażenia z perspektywy front row podczas spotkań łączących kilka pomieszczeń.

Nowa funkcja obsługi wielu strumieni wideo umożliwia zdalnym użytkownikom spotkania Teams lepszy podgląd tego, kto uczestniczy w spotkaniu, dzięki trzem strumieniom wideo:

  • pierwszy strumień to aktualny mówca,
  • drugi strumień to poprzedni mówca,
  • trzeci strumień to pełny panoramiczny widok sali konferencyjnej lub pomieszczenia, dzięki czemu żadna osoba nie jest pominięta.

Nadchodząca nowa funkcja rozpoznawania twarzy pozwala uczestnikom spotkania – po autoryzacji za pomocą indywidualnej rejestracji – wyświetlić ich imiona użytkownikom zdalnym na liście uczestników spotkania.

To nie koniec niezwykłych możliwości systemu Jabry. Funkcja rozpoznawania głosu – po indywidualnej akceptacji – umożliwia uczestnikom spotkania ich identyfikację w transkrypcji spotkania, co pozwala na bardziej szczegółowe inteligentne podsumowanie spotkań w przypadku użytkowników z licencją Teams Premium.

Nowa funkcja PanaCast 50 – Jabra Intelligent Meeting Space – przenosi spotkania hybrydowe na wyższym poziom. Pozwala ona użytkownikom wyznaczyć wirtualną granicę sali konferencyjnej lub pomieszczenia, tak aby osoby znajdujące się w zdefiniowanej przestrzeni były w pełni widoczne, podczas gdy osoby spoza tej granicy pozostają poza kadrem.

Jak dla mnie to rozwiązania wydają się być strzałem w 10tkę, bo w końcu:

  • dzięki podpisom będziesz wiedział, kto zabiera głos – dotyczy to grupowych spotkań rejestrowanych zbiorczo,
  • koniec z zapiskami w trakcie spotkania i żmudnymi przygotowaniami notatek,
  • łatwo ograniczysz zasięg pracy kamery do tych osób, które powinny brać udział w spotkaniu,
  • kilka widoków z kamery nie pozwala na monotonię.

Aktualizacje PanaCast 50 będą dostępne latem i jesienią 2023 roku.

Lubisz Jabrę? Sprawdź nasze opinie o Jabra Elite 3, Elite 4 Active i Elite 7 Pro – jednej z najlepszych serii słuchawek True Wireless na rynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE