Moto Watch 70, czyli smartband entry level, który wygląda na droższy, niż jest!

Moto Watch 70 jeszcze nie jest dostępny w naszym kraju, ale już oficjalnie widnieje na amerykańskiej stronie motki i dumnie pręży się ceną 70$, co w prostym przeliczeniu bez żadnego opodatkowania przełożyłoby się na około 290 zł.

Cena zdradza nam budżetowe korzenie smartbanda, ale wygląd już niekoniecznie! I właśnie to (no dobrze, jeszcze integracja z Google Fit) może być główną kartą przetargową urządzenia 🙂

Moto Watch 70 wygląda efektownie i jeśli oprogramowanie dorówna designowi, to może być ciekawy wybór – o ile przymkniemy oko na wyświetlacz, a to łatwe nie będzie

Moto Watch 70 / fot. Moto
Moto Watch 70 / fot. Moto

Wypada zacząć od tego, że Moto doskonale wie, co robi, wypuszczając Watch 70 na rynek. Otóż ma to być elegancki zegarek dla początkujących, którym wystarczy podstawowa analityka i możliwości. Smartband może się podobać, bo jego koperta została wykonana z metalu, a wyświetlacz jest spory i ma 1,69 cala.

Niestety, to właśnie ekranik jest piętą Achillesową urządzenia, bo podobnie wyceniona konkurencja z Huawei na czele zapewnia AMOLED, a Moto wybrało IPS o rozdzielczości 240 x 280 px. Na szczęście nie zabrakło opcji personalizacji: znajdziemy tu 100 tarcz do ustawienia i wymienne paski (na stronie Motoroli doliczyłem się 7 oryginalnych rodzajów w różnych stylach – od sportowego po eleganckie).

Moto Watch 70 / fot. Moto
Moto Watch 70 / fot. Moto

Urządzenie zapewni niezły czas pracy (do 10 dni w standardowych warunkach oraz szybkie ładowanie, pozwalające uzupełnić energię do pełna już po 25 minutach!) i wszystkie funkcje, jakich oczekujemy po budżetowych konstrukcjach:

  • pogodynkę,
  • inteligentne powiadomienia,
  • ciągły pomiar tętna,
  • analitykę snu,
  • aplikację integrującą się z Google Fit,
  • odporność na wodę i pył na poziomie IP67.

Co ciekawe, gsmarena podaje, że zegarek ma posiadać też czujnik temperatury – niestety, na oficjalnej stronie Moto nie znalazłem potwierdzenia.

Jak obstawiacie: Moto Watch 70 ma szanse powalczyć choćby z najnowszą odsłoną Banda od Xiaomi czy Huawei? Moim zdaniem będzie ciężko i nawet bardziej smartwatchowy, niż smartbandowy design może nie wystarczyć!

Lubisz urządzenia Motoroli? Sprawdź naszą recenzję Motorola Edge 30 5G!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE